Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalatok az angol telivér...

Tapasztalatok az angol telivérrel?

Figyelt kérdés
Lóvásárlás előtt állunk (nem első ló)és találtam pár angol telivért akiket hobbybol tartottak es nem voltak pályán. Én haladó szintű lovas vagyok,volt/van pónim,lovam. A kérdés csak annyi hogy ha volt már dolgotok angol telivérekkel mi a véleményetek róluk? Mennyi foglalkozást igényelnek? Nekem kisberim van és hozzá idomtol fuggoen 4-6 alkalommal megyek ki. Ennyi eleg lenne egy angol telivernek is? +tippek akármi koszonom

2019. nov. 4. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Egy hobbi angol telivér ugyan olyan mint bármelyik másik hobbi ló.

Sokan gyerekek alá is szívesen adják mert ha nem versenyeztek akkor nyugodtak. De akár egy versenypályáról lehozott lovacska is lehet egy teljesen nyugodt bomba biztos lovacska.

2019. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A húgomnak angol telivérje van, és bár az elején sok foglalkozást igényelt, mára fantasztikus ló lett belőle. Persze van olyan, hogy ugrándozik néha meg ilyenek, de szerintem az teljesen normális, erre minden lónál lehet számítani. És igen, szerintem a 4-6 alkalom elég, a húgom pacija is kb annyiszor megy, és bár mindig akar menni, és akár 10-20 percet is lehet vele egyhuzamban vágtázni, de egyébként teljesen jól lehet vele dolgozni. De persze ez lótól is függ, mindegyik más és más
2019. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is angol telivérem van, aki még versenyzett is, de nagyon békés, nyugis paci. Én hobbira használom később ugrani szeretnék vele. Igazából az elején kicsit rohanósabb volt, de szépen lehet lassítani, vágtában is, nem visz el. Nagyon okos állatok a lovak, igaz mozgatni kell őket (főleg a telivéreket), de szerintem megéri.
2019. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 13 éves angol telivérem van, volt galoppon de én úgy vettem hogy iskolaló volt, szelíd nagyon kedves és okos is, álltalába heti 4-5ször lovagolom de ha 2-3 napig nem megy eléggé tele van de mielőtt felülök futószáron lemozgatom ha olyan


Ugrani szeret, nagyot tud de olyan hülye stílussal hogy kirúg és utána még bakol is

2020. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok csak nem fejeztem be az írást, véletlen küldtem el


Terepre nem lehet vele menni mert szinte megőrül csak úgy, végig normálisan megy és egyszercsak ideges lesz, bakol, vágtázik, forog


Pályán viszont nagyon jól viselkedik, szépen dolgozik


Annyi a fajta hátránya hogy kisebb a téli szőre mint a többi lónak és a patái kényesek


A sok hülyesége mellett attólmég nagyon szeretem ezt a lovat, nagyon tanulékony kedves kis jóindulatú ló

2020. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!