Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakorlattal lehet...

Milyen gyakorlattal lehet gyorsabban fokozni a lovas tudást?

Figyelt kérdés
A szőrén lovaglás, kengyel nélküli lovaglás, könnyített ülés gyakorlása? Milyen feladatok vannak, amivel intenzívebben lehet fejleszteni a lovas tudást?

2019. nov. 13. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a szőrén lovaglásra szavazok, nekem az segített a legtöbbet.
2019. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lovardában töltött idő alatt (nem csak a lovon) a lóra és az edződre figyelsz.

Ha megvan benned a kellő önkritika: ha valami nem megy, valószínűleg te adtál rossz segítséget, nem feltétlen a ló a hülye/bunkó (de néha az is lehet egyébként).

Mások edzésének figyelésével, hogy tanulhass az ő hibájukból is.

A szőren lovaglás kezdőként egyikteknek sem kényelmes, azt én csak alkalmanként javaslom, viszont kanadai ügetés, kengyel nélküli munka, egyik kéz itt, másik ott gyakorlatok... Minden, ami az egyensúlyozást, lóval való együttműködést, végtagok önálló mozgatását segíti. (egyébként erre egy bitang nagy gimnasztikai labda is jó otthonra, hogy felemelkedéskor ne mozduljon a kezed... kanálban tojás, pohárban víz..)

És amit sok kezdőnél lát az ember: ha nem peregsz le, nem jelenti azt, hogy mindent tudsz.. Ez egy olyan sport, hogy mindig látsz újat. Tanulni nagyon akarni kell :)

2019. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincsen csodamódszer. Heti 1-2 alkalom szintentartásra elég, 3 alkalommal már lehet lehet fejlődni, de ha gyorsabb ütemben szeretnél ügyesedni, akkor heti 4-6 alkalommal menj JÓ edzőhöz, MINŐSÉGI órára.

Ha a heti 4-6 alkalom legalább fele magánóra, az a leghatásosabb. Más módszer nincs.


Ahogy egy előttem levő írta, a szőrén lovaglás kezdeti időben se a lónak, se a lovasnak nem válik előnyére. Majd ha már értékelhető mértékben tudsz lovagolni, akkor lehet szőrén is érdemben felülni.

2019. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3 éve lovagolok, alpaszinten tudok lovagolni, ugrattam is egy kevés ideig, most leginkább terepekre járok, csak úgy érzem most egy kicsit visszaestem, heti 6 alkalommal lovagolok, kb. 25-45 percet
2019. nov. 14. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!