Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet vele kezdeni?

Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segitsègetek illetve a tanácsotokat szeretnèm kèrni egy ügyben.

A lènyeg, 4 èv 7 hónapig volt velem a lovam 2 èvvel ezelőtt bèlsárrekedès miatt kellett kezelni a fogai miatt ez rendbejött a fogai mindig időben voltak reszelve, ezen a nyàron ismèt volt egy kolikája sajnos a mi dokink nem volt a közelben igy a megyènk legjobb orvosát aki főkènt lovakra van sopecializálodva, ő jött ki.

Diagnózis kolika hogy mitől nem tudni mivel nem törtènt semmi változás a környezetèben illetve a takarmányozásában sem.

Rektális vizsgálat, orrszonda, fájdalomcsillapitók, jobban lett.

Rá 2 hètre ismèt kolika hogy mitől azt most sem tudni szintèn ez a neves doki jött ki a mi dokink megint csak távol, itt már csak fájdalomcsillapitot adott neki ès rekális vizsgálat volt.

Itt már azt mondta a doki hogy vegyünk vèrt ès másna azonnal felküldi a laborba ami 3-4 nap mulva meg is èrkezik mivel sürgőssègi vizsgálatot kèr, mert herpesz virusra gyanakszik. Okè csináljuk. Levette a vèrt, a ló jobban lett.

Majd 1 hèteb belül ismèt jött a visszatèrő kolika felhivtam ennyit mondott:hááát futószár ès bizzunk a legjobbakban!!

Majd mivel ő már nem jött ki sikerült elcsipnem a mi dokinkat kijött fàjdalomcsillapitot kapott ès ennyi,mondtam neki hogy a màsik dojo herpesz virusra gyanakszik igy vette töle vèrt de mèg eredmèny nincsen.

Megàllapodtunk hogy màsnap hivjam a dokit ani levette ès kèrdezzem màr meg mivan màr az eredmènnyel igy is lett másnap hivtam eredmèny mèg nincs, közben hivtam a dokinkat akivel megállapodtunk hogy fel kell vinni Üllőre mert kk kell deriteni az okát hogy mièrt tèr vissza a kolika ujra ès ujra.

Igen ám csak ezzel az volt a bibi hogy lejárta az fkv eredmènyünk ès igy nem mehettünk, vagy karantènba zárják beszèltem a dokival aki leghamarabb 3-4 nap mulva tudta volna levenni a vèrt mire fel kerül mire megvan az eredmèny az id sok időbès tudtam.... A lovamnak már nincs sok ideje itt el kell kezdeni valamit de mivel az itteni állatorvosok közül egyik sem vállalta a gyomortükrözèst mert gyomorfekèlyre is gyanakodtunk, senki nem csinálta meg mondván a riziko miatt... Ezèrt kellett volna vinni Üllőre.

A dokinkkal beszèltünk ès azt mondta kezdjem el gyomorfekèlyre kezelni hogy nyerjünk egy kis időt el is kezdtem a kezelèsèt egy hètig gyogyszer mellett teljesen jol volt sôt sokkal jobban mint azelôtt aztàn megint lettek görcsei nem tudom hàny dokival beszèltem hogy talàlkozott e màr valami hasanlóval ès azt mondtàk hogz gyomorfekèlynèl ha màr mèg a kezelès el is left kezdve mèg okozhat neki görcsöket. Hàt okè.

Kapta normàlisan a gyogyszert ha fàjdalmai voltak akkor adtam neki fàjdalomcsillapitót vènàsan a kedve is job volt, majd eljött az a nap amit senkinek nem kivànok. Október 8.-àn este megint rosszul left ujabb fàjdalomcsillapitot kapott jött a szokàsos jobban vagyok eszegetek idöszak, majd október 9.-èn reggel arra lettem figyelmes hogy a karámba reszket, ömlik róla a viz alig áll a lábán szinte már nincs is az eszènèl azonnal doki hivása takarok itattam vènába fájdalomcsillapito, sètáltattam, remegő testtel vártam az orvost hogy minnèl hamarabb jöjjön, de valahol tudtam, hogy a majdnem màsfèl hónapnyi szenvedès hogy itattam flakonbol mert volt olyan hogy nem akart inni, vele aludtam az istalloba a gyogyszerezès a szurkálások a már majdnem minden napos szenvedèsünk

hogy mikor jön az ujabb roham, a hajnalba is kint sètáltatás stb,tudtam a mi törtènetünk itt vèget èr, reggel negyed 6 tol negyed 12 ig probáltam visszahozni doki persze sehol, mondván uton vagyok, negyed 12 előtt mèg elköszönt tőlem majd lefeküdt ès nem kelt fel többè. Ès hogy ebben a törtènetben mi mèg a plusz?

A mi dokink szerint gyomorfekèlyes volt amit már hiába elkezdtünk kezelni, kèső volt, azt mondta valószinűleg ez okozhatta a halálát.

Ès ugye amint már emlitettem hogy 2 szer volt kint ez a "lovakra specializálodott" orvos na most ugye szeptember 19.-èn levette 20.-án felküldte na most ha 1 hèt alatt már megvan de ugyebár ő sürrgőssègi vizsgálatot kèrt ami szeptember 24-25 re megvan ès azt is mondta hogy ő már aznap fogja tudni az eredmènyt ès ha pozitiv a heepesz virus akkor megkezdjük a kezelèst. Szóval lovam oktober 9.-èn meghalt november 7.-èn kaptam meg azt a "sürgőssègi" eredmènyt amit herpesz virusra pozitiv lett tehát ebben halt meg.

Elèrni nem lehet a dokimnak mondtam hogy marha jó hogy nem a megbeszèlt időpontban adta fel vègülis mèg lett volna időnk elkezdeni a kezèlest ès a lovam mèg most is itt lenne tehát a vèrvizsgálat eredmènye a halála előtt egy nappal lett kèszen 8.-án.

Mivel 2 hètig ült rajta mikor eszèbe jutott hogy ja amugy fel kène adni, orvosunk ezt mondta ja biztos elfelejtette.

Neem!! Ilyen nincs akiben ennyi felelősèg nincs az ne vállalja az állatok kezelèsèsèt gyogyitását ès mèg nem is ez az olyan doki aki csak a kutyák oltását tudja megcsinálni hanem lovakra van szakosodva!!!

Szerintetek mit tegyek merre kell elindulni ez ügyben?

Nem hiszem el hogy egy orvos miatt vesztettük el őt mert ő felelőtlen volt ő a családunk tagja volt majdnem 5 èvig!!!

Tudom hogy őt már ezzel nem hozom vissza de azt akarom hogy legyen kövezkezmènye a cselekedetènek.

Bocsánat ha hosszú lett előre is köszönöm hogy elolvastátok ès várom a tanácsaitokat.

Bunkó megjegyzèseket nem kèrek köszönöm!


2019. nov. 20. 00:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Ès a helyesirási hibákèrt is bocsánat, telefonrol vagyok
2019. nov. 20. 00:11
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Bár velem nem ugyanez történt hanem hasonló ahol az orvoson egy papíron múlott a lovam élete. Fél is lett jelentve de fogadott fel erős ügyvédet. Bár kellett fizetnie(ne gondolj sok pénzre kb annyit kaptam hogy a kutyámnak két zacskó allateledel kifért volna rajta) és szóban is lett figyelmeztetve de ennyi. Azóta a fájdalmam minél erősebb.
2019. nov. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos vagy a gondatlanságban, akkor én a helyedben a Magyar Állatorvosi Kamarához is benyújtanék panaszt.
2019. nov. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ha lett volna érvényes fkv eredménye (ami ki tudja mikor járt le), egyből vinni kellett volna Üllőre a 3. kólika után. Nem mondom, hogy a te hibád is, mert a doki szart a fejedre.

Ahogy előttem is írtá a kamaránál tehetsz panaszt, viszont kellenek dokumentumok, számlák... stb.

2019. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszotokat igen sajnos mindenki szart a fejemre őket nem nagyon èrdekli hogy most egy lóval több vagy kevesebb, az fkv eredmèny kb 2 honapja járt le akkor, itt nem is a pènzen van a hangsúly nem azt akarom belőle kicsikarni mert nem èrdekel hanem hogy feleljen azert amit csinalt, ezek után az ember igy vállaljon lovat a kèsőbbiekben :(
2019. nov. 20. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3 lovam veszítettem el, abból 2-t orvosok hibája miatt, tehát tudom milyen érzés, de hidd el felesleges köröket futnál csak le ezzel.

Úgy is meg úszák azzal hogy "ők is emberek, ők is hibázhatnak".

(Csak ugye az ő hibájuk más veszteségei) :(

2019. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg a doki hibázott, akkor én nem hagynám annyiban. Nem azt mondom hogy le kell csukatni, de legalább legyen nyoma a kamaránál vagy az illetékes szervnél, mert lehet hogy ezt több lóval is meg fogja csinálni. Viszont ha már egy kis nyoma marad az ilyen ügyeknek akkor előbb utóbb felfigyelnek rá, hogy nem oké minden ezzel a dokival és már komolyabban lépnek fel az ügyében (pl. bevonják az engedélyét, tehát nem “tehet kárt” több állatban).
2019. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Szomorú történet.

Sajnos nem ritka.

Emberorvosokat illetően is egyre gyakoribb, hogy a legfontosabbra, a betegre (vagy éppen a születendő kicsire) nem jut kellő figyelem a felületesség, a túlterheltség stb. miatt.


Az én lovamhoz balesete miatt az esti órákban kellett állatorvost hívni.

A megszokott doki nyaralt valahol, a másik fél a lovaktól, a harmadik családi elfoglaltság miatt mondott nemet...

Hosszadalmas tehetetlen telefonálgatás után azért adtunk hálát, hogy egy ismeretlen, fiatal állatorvos elvállalta, hogy – kicsit messzebbről – eljön. Ő – bár mondta, hogy ebben nincs gyakorlata - hajlandó volt éjszaka a helyszínen összevarrni a sérülést (nem volt egyszerű eset, a ló életéről volt szó).


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mifelénk már az is nagy szó, ha időben kijön az állatorvos a lovakhoz... aztán ki-ki tehetsége, szaktudása, lelkiismeretessége szerint gyógyít.


Ha tehát ez a szomorú helyzetkép általános az országban ló-állatorvoslás vonatkozásában (is), akkor kérdéses, hogy bölcs dolog-e bárhová is panaszt, vagy feljelentést tenni.


Ha az állatorvos lelkiismeretes és csak szétszórt, mert túlvállalja magát, akkor nem lesz jobb semmi attól, ha “megbüntetik”, legföljebb legközelebb nem megy ki, ha nem a saját “betegéhez” hívják (majd ő is családi elfoglaltságra hivatkozik).


Ha pedig a doki hanyag, akkor meg a legkevésbé sem fogja meghatni a dolog, csak esetleg legközelebb óvatosabban és jobban leadminisztrálja magát, hogy még ennyire se legyen számonkérhető.


Sajnos az állatorvoslás sem lehetséges a kölcsönös bizalom nélkül.

Ezt pedig nem lehet jogi úton kikényszeríteni.

Sőt...

2019. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!