Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bakol alattam a lovam...

Miért bakol alattam a lovam vágtában?

Figyelt kérdés
3 hónapja veettúk meg a lovat az elején nem volt veleme semmi baj és fuzószáron is ment szépen .Mióta e4elkezdtem karámban dolgozni vele 1 alkalommal szépen ment 2 alkalomnál ágaskodott alattam és más alatt is 3.alkalommal megint futószáron dolgoztunl és bakolni kezdett egy ideig megy szépen és csak 1 helyen bakol és mindig csak ott mi lehet a baj ? Vékonyan vettük a lovat és most hízott .Valaki valami segítség?

#Ló lovaglás ágaskodik bakol
2019. dec. 10. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lovak elég furcsa, emberek számára érthetetlen dolgoktól is képesek megijedni. Szoktasd hozzá ahhoz a helyhez, úgy, hogy mellette mész és vezetőszáron vezeted.
2019. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Ennek igen sok oka lehet:

-van valami fájdalma (pl betegség, amiről titeket nem tájékoztattak vagy nem megfelelő felszerelés)

-“képzetlen” vagy a lóhoz és például ellentétes segítségeket adsz neki vagy nem vagy elég határozott és rájött a ló hogy veled lehet ilyeneket csinálni

-még minden nagyon új neki és ideges


Kezdd az állatorvossal, nézesd meg a felszereléseteket, szoktasd hozzá a lovat a karámhoz, ha csak ott van gond, aztán hívj edzőt hogy nézze meg a lovas tudásodat. Szépen sorban menj végig mindenen és ki fo derülni, hogy mi a gond :) 99%-ban van kiváltó oka ennek a viselkedésnek. A lovak nem emberek, nem fognak csak úgy “bunkózni” veled.

2019. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ a továbbiakat mŕg várom és kifogok próbalni mimdent❤
2019. dec. 10. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval egy bizonyos helyen bakol mindig.


Akkor valószínűleg van ott valami, ami megijeszti.


A lovak prédaállatok, túlélésük kulcsa hogy időben ki tudják szúrni a ragadozókat.


Emiatt kábé mindenben képesek veszedelmet látni.


Állj oda, ahol bakolni szokott, majd alaposan nézz körül. Próbálj a ló fejével gondolkodni - mi az, ami ijesztő?


Oktatóm lova az út szélén lévő fehér virágtól is megijedt például :)

2019. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!