Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék kibogozni egy igen...

Szeretnék kibogozni egy igen nehéz kérdést, amin már régóta gondolkodom. Minden kérdésemre szeretnék választ kapni, hogy ne legyen rá gondom a jövőben és hogy ne zavarjanak be újabb gondolatok. Valaki akinek van türelme megválaszolná ezt?

Figyelt kérdés
Szóval már régóta nagy galoppmániás vagyok, viszont eddig csak külső szemlélője voltam a sportnak. Pályaválasztás előtt állok, de a zsokéiskola nálam nem játszik, más terveim vannak a jövőre tekintve, de mindenképp meg szeretnék valahogy tanulni galoppozni. Nagyon távol lakom Budapesttől, ráadásul lány vagyok 170 cm magas 55kg és 14 éves. Az erőnlét nem lenne baj, bírom a munkát, kitartó vagyok és nehezen adom fel. A magasságom miatt van egy kis fölösleges súly rajtam, de kis edzéssel és diétával tudnám tartani az 50-53 kg-ot. Tudom hogy nem igazán könnyű elhelyezkedni vele, főképp ha versenyben is szívesen lovagolnék.Tudok már vágtázni, és nemsokára az ugratást is tanulom de telivérekkel és galopp nyereggel még nem volt dolgom. Lehet hogy az eddig leírtak alapján esélytelen vagyok, de tapasztaltam már a kitartás erejét. Valahol van esetleg egy hely ahol kicsit elnézőbbek és szánnának rá időt hogy megtanítsanak galoppozni? Cserébe szívesen kelnék hajnalba és utaznék hogy ingyen lelovagolhassak egy pár (3-6) telivért. Most azt hihetitek hogy dilis vagyok, vagy hogy csak viccelek, és hogy úgyse bírnám pár nap után, de szívesen csinálnám, és nem a pénz a legfontosabb a galoppban, hanem az élmény. Tudom hogy ez a sport nem napfény és szivárvány, de az én kezem alatt egy lónak se esne baja. Nem csak erőszakkal lehet jó versenylovat faragni. Összefoglalva: Elég rossz testi adottságok, +kellene egy hely ahol munkalovas lehetnék és tudnák fejlődni, zsokéiskola kilőve.

2019. dec. 11. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tanács. A kérdés címébe azért valahogy jelenjen meg, hogy mit akarsz kérdezni, mert így sokan átsiklanak rajta.
2019. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ország mely részén laksz? Pl Nyíregy környékén tudok egy két embert, aki ezzel foglalkozik. Viszont akik járnak nekik segíteni, meg munkalovasnak, azok versenynapokon is kint vannak Kincsem parkban, vagyis utazni is kell.
2019. dec. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dióspusztán lehet rákérdezni, akár nyári munkában. De mintha a lovasok-hu.n is lett volna valami ilyesmi a munkát kínál rovatban. A 170 cm-hez az 55 kg NEM TÚLSÚLY!! A munkalovasok egyébként sem a 150 cm-s pillesúlyú zsokék, emiatt nem kezdj előre fogyózni! Viszont: ezerrel járj lovagolni, mert a galoppban nincs térdtámasz, viszont senki nem mondta, hogy azok a lovak csak előrefele tepernek, és sosem mozdulnak oldalra, vagy bakolnak kettőt a vígságban!
2019. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs baj a magasságoddal meg a súlyoddal, ez nem modellszakma, hogy ki vagy zárva, ha xy magas vagy. Azért szerencsésebb minél alacsonyabbnak lenni, hogy a súlyod is könnyebb legyen, valamit egy rövidebb embernek könnyebb azt a “pózt” tartani. De ennyi, ismertem magasabb zsokékat, munkalovasokat is, nem probléma. Nézz körül a környezetedben, hogy van-e ilyen istálló, Alagon pl biztosan találnál ingyenmunkát. Legalábbis régebben, nem tudom változott e azóta valamit.

Egyébként nem akarom letörni az álmaidat, mert a legtöbb lovas átesik ezen a “zsoké akarok lenni” korszakon, de g....ci munka ez és szerencsésnek kell lenned ahhoz, hogy egy jövedelmező legyen egyszer. A zsokék nem kapnak valami nagy összeget a nyereményből (pláne, ha kis versenyekről van szó, akkor maximum 1-2 tízezres tétel). És nem biztos, hogy sokáig megmarad a türelmed az idegbajos lovakkal szemben. Persze nem mindegyik az és nem is mondom, hogy ne próbáld ki a dolgot, mert próba szerencse. Csak azt mondom, hogy valószínűleg ki fogsz szeretni a dologból.

2019. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!