Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1. Lovarda váltás kinek hogy...

1. Lovarda váltás kinek hogy ment?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon gondolkodok egy váltáson a lovammal, mert neki ott jobb helye lenne, viszont valami visszatart ide, de őszintén én sem tudom megmagyarázni, hogy mi. Szerintem az, hogy tulajdonképpen itt fejlődtem és tanultam a legtöbbet, edzőm férje is hiányozna mert tök jó fej és nem szeretnék velük rosszba lenni mert nagyon sokat köszönhetek nekik. A lóról:ezzel az edzővel választottuk ki, viszont mióta idejött ínszalag gyulladása volt(az edző orvosa patairha gyulladást mondott és Milla mondta h sose volt még neki egyébként az az orvos már a nagy tudással heréléssel egy lóval is végezz már, amit most tudtam meg nem rég), most meg nyírrothadása van és így álltak egy teljes napot bent a boxban a szaron és a legelő is csak a trágyából áll. Homokos vizet iszik, de enni kap rendesen, csak ha hozok tápot vagy bármi kiegészítőt nem szól hogy elfogyott és van hogy hetek mulva tudom meg. Havonta körmölni kell és amikor hívjuk a kovácsot közli hogy tegnap volt itt csak edzőm nem szólt, így +2hetet kellett várni. Ami negatívum lenne a másik helynél hogy csak állások vannak, de legalább nem áznának kint az esőn mindig (nem vagyok a rideg híve, főleg ha boxosért fizetünk) Nyáron van amikor nincs vizük, mert ők elmentek nyaralni, nekem meg ha 13:25ig vagyok suliba 2-re ki kell érnem, mert 1 pálya van és mivel ők 3-tól edzenek, utána nem tudok így kapkodva végeznem kell addig, a másik helyen pedig 2pálya+fedelesis van.(itt kavicsos vagy mély vagy éppen felázott a pálya is) a közösség egyik helyen se a legjobb, de a lovarda vezető nagyon jófej ott is, szüleim jóban is vannak vele, és ott még lovász is van aki a karámokat is renben tartja. Bocsi hogy hosszú, de ti hogy váltanátok? 2 éve vagyok itt és elég nehéz döntenem. +pont lenne a másikra, hogy gyalog 10percre van itthonról, a mostani pedig kocsival 15pre hétköznap is csak busszal tudnék, már amikor elérem
2019. dec. 16. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj a változástól, nagyobb gondok is lehetnének a mostani lovardádban.
2019. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmi biztonság nincs, ugye van amikor hetekre elmennek, addig a lovak a "legelőn" vannak, aminek a kapuja kinyílik ha nincs bálamadzaggal bekötve, a kerítés felett pedig ez a szúrós drót van és volt amikor úgy mentek ki hogy tiszta vér volt az orra mert beleakadt. Orvost nem hívhatok mást, a vérét 2x vette le mert először elhagyta, úgy adta be az injekciót, hogy 3xosára dagadt a nyaka és hetekig olyan volt. A szekrényemből szó nélkül használják a cuccaimat a tudtom nélkül (barátaimtól tudtam meg és még az edzőm is). Meg versenyre is úgy mentek el hogy nem is tudtam róla, de a másik bértartónak szóltak, és előtte héten direkt kérdeztem,hogy én is mehetek-e versenyre és mondták hogy igen. De a kovács igazából a legnagyobb bajunk, mert emiatt lett ínszalag gyulladása múltkor is, meg igazából majdnem ugyanezért a pénzért kapok még plusz fedelest,patamosót,pályát,szomszédban lakó jó orvost,tereptársakat(mert most mindig egyedül járok ki egy telivérrel) és odafigyelést, csak mégis az érzelmeim idekötnek és nem tudom mi lenne a jó döntés, ha már nyár óta gondolkozok rajta
2019. dec. 16. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Én mindenképpen váltanék a helyedben
2019. dec. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lovad érdekeit kell szem elott tartanod, nem a te erzelmeidet és neki nyilvánvalóan jobb helye lenne mashol, mert ezek nem megfelelo körülmények. Ha nem viszed el idoben és valami komoly baja lesz, egy eletre bánni fogod.

Mond meg nekik udvariasan hogy szeretned elvinni a lovadat, mert szeretned ha közelebb lenne hozzad, az iskola és az idobeosztasod miatt, ezért elviszed

2019. dec. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál annak feléért is otthagynám azt a a helyet!

Normális lovarda nincs a környéken?

Én leszarnám, hogy ott tanultam lovagolni, sőt még palimadárnak is néznek.

Pl rádsóztak egy

2019. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl rádsóztak egy beteg lovat! Annak tuti már előtte is baja volt a lábával, az hogy áll a sárban, a ganéban, meg a legelőn van a többivel büdös életbe nem jön helyre. Ráadásul emiatt a patája is szarrá megy.

Mi az hogy nem hívhatsz ki másik dokit? Ha nem bízom az övében, akkor hívok mást!

Ennek a lónak száraz box és egy normális orvos kéne, de leginkább egy másik gazda, mert nem tudom milyen ambícióid vannak vele, de a lábával mindig gond lesz.

Ha hetekre lelépnek, akkor ott pusztulhat a lova kólikában a legelőn és a kutya nem veszi észre és szól neked.

Az meg milyen már, hogy a te cuccaidat használják? Törném le a kezét! Még a közös pucoló eszközöket is tisztán rakjuk vissza.


Szóval minden szívfádalom nélkül mielőbb új helyet keresnék a lovamnak + egy jó állatorvossal rendbe rakatni , ha lehet, ha pedig nem akkor lehet másik ló után nézni, mert ez komolyabb terhelésre megint szalagos lesz.


Hadd kérdezzem már mennyit kérnék ezért a fos tartásért???

2019. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lovamat nem fogom eladni az biztos, ha szalagos lesz akkor majd pihen a legelőn :). 30ezer ft egyébként
2019. dec. 17. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Eretnek leszek és felteszem a kérdéseket, amiket neked kéne, magadnak:

Biztonságban van a lovad?

Szereted eléggé, hogy az ő érdekeit nézd?

Tudsz nyugodt lenni, ha nem vagy ott?

Megbízol az ottaniakban?


Váltani, ahogy leírtad a helyet... Fizetésnapon odamenni, lószállítóval. Kifizeted az előző hónapot, elköszönsz, és felpakolod a lovat. Kaját sem kapna, nem hogy rendes ellátást, ha előre szólsz. Kicsit lehetsz az állásosban (egyébként törvény tiltja, csak szólok), addig is van időd helyet keresni.

Nyírrothadásra meg pucold ki gézzel, meg hidrogénperoxiddal, tegyél rá kátrányt vagy sbc-t, fedd le gézzel, tekerd körbe vetrappal meg ragaszd le hobbiszalaggal, hogy vízálló legyen. Napi csere min egy hétig, és mindjárt jobb lesz.

2019. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális bértartás min 50-60 ezer Ft, de van rendes helye a lovaknak és felügyelet. Persze nem mind arany, ami fénylik, de legalább minden nap kap rendes abrakot, vizet.
2019. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég váltottam, és nagyon jó döntés volt. Nagyon jó helyről jöttem át ahova most vagyok, még is egy áldás hogy megléptem ezt a döntést. Nagyon stresszes időszaj volt, de sikerült veszekedés nélkül elbúcsúzni a tulajoktól. Szerintem azok alapján, amit elmondtál válts te is!
2019. dec. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!