Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire árt a lónak a szőrén...

Mennyire árt a lónak a szőrén lovaglás? (lent)

Figyelt kérdés

Igen,tudom,hogy a nyereg elosztja a súlyt, míg a szőrén lovagoláskor a súly nem osztódik el,azaz 2 kicsi ponton nyomja a ló gerincét. Ha helyesen ülök akkor is árt a lónak? (Elég kövér, ezért kényelmes is). Heti kb. 5-6 óráról lenne szó.

Rengeteg helyen utánanéztem de konkrét, saját tapasztalatot nem találtam. Szerintetek?



2019. dec. 29. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Öt-hat óra sok lenne szőrén, szerintem maximum egy-két órát kéne csak.
2019. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem jo a hatanak,rövid időn belül tönkremegy.

De minden lovaglasnal amikor szőrén lovagolsz ,(bár amúgy is) rakj a határa egy zselet(én ajánlom az acavallot)csak ne ilyen szoroset meg ilyeneket az szőrén nem jo,egy sima gél padot ami nem emelt sehol.

2019. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

ACAVALLO RESPIRA AIR-REL. ZSELÉS NYEREGEMELŐ

Ez jo lenne!

Előző vagyok

2019. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sssaszem ***** válasza:
81%
Ha hosszútávon is szőrén szeretsz lovagolni, akkor érdemes beszerezned egy patracot, ami egy puha szivacs és biztos, hogy nem árt a hátának. Én is igyekszem szépen kiülni a lovam ügetését, vágtáját, magyarul arra törekedni, hogy ne árts a lovad hátának.
2019. dec. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Számít azért az is,hogy mekkora a ló/te hány kiló vagy,de heti 5-6 óra szerintem rendben van!
2019. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát utolsó latszik h nem értesz hozza csak okosan gondolod amit mondasz mert a te paraszt lovaidnak nem lett baja,márpedig de csak te nem veszed észre ..egy lovat TÖNKRETESZ a szőrén lovaglás nyilván nem egy hónapban 1szer nem, de ilyen gyakran ..nyomja a hatat és nincs ami eloszlassa a súlyt ,erre nem gondolsz?utalom hogy sosem birtok megkérdezni egy hozza értő embert.edzod hol van?
2019. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Napi szinten lovagolok szőrén kisebb pacit 75 kilóval. Lassan 18 éve és a lónak semmi de semmi baja. Életerős, vidám, játszik meg most is 24 évesen. Nyugodtan lehet napi 2-3 órát is szőrén lovagolni. Rengeteg helyen lovagolnak szőrén napi szinten órákat is és a lonak semmi baja.
2020. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem abból latszik hogy egészséges e a lónak a hata hogy “játszik e”

Uram isten ezek miért kell hogy lovagoljanak!?

2020. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor hozzáteszem, meggörbülve sincs, még lovaglás után közvetlenül se. De láttam már hátfájós lovat, hát az érdesen ment.
2020. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább hivj egy csontkovácshoz hozza
2020. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!