Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovardákban nem szabad...

A lovardákban nem szabad futószár nélkül lemozgatni a lovat?

Figyelt kérdés
Én már sokszor láttam hogy vagy szabadon ugartnak a lovakkal vagy csak a pályán futószár nélkül lefuttatjak őket. Ma azt hallottam egy bértartótól h nem lehet. Most akkor hogy is van?

2019. dec. 29. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi azt honnan tudjuk, hogy abban a lovardában mit szabad és mit nem?
2019. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem a lóra nézve szabad e nem hogy a lovarda engedi e vagy sem.
2019. dec. 29. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha adottak a körülmények (pl rendesen zárt karám/fedeles) és nem balesetveszélyes akkor persze, hogy szabad
2019. dec. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Karámban sem állsz mellette, hogy jaj, nehogy szaladjon. Itt legalább egyenletes homokon van, ami annyira nem is csúszik. Ha nagyon randalírozik, én is megfogom, hogy akkor inkább kis futószár előtte, de némi rohangálás, rúgkapálás simán engedett.. Pláne, ha egyébként pl a sár miatt nem lehet karámozni. Hadd szellőztesse ki a fejét kicsit!
2019. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen, ha nem egyedül vagy a lovaddal a pályán vagy más is szeretné használni éppen akkor nem ajánlatos hagyni szabadon rohangálni a lovat.
2019. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!