Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Herélt versenyzésre vagy kanca?

Herélt versenyzésre vagy kanca?

Figyelt kérdés

Kezdő versenyzőnek lenne. Díjugratás. És itt az ideje a saját lónak. Tudom, nem kéne, hogy a nem meghatározó lenne, de akármilyen jó képességű egy csődört nem biztos hogy bevállalnék elsőre, azon kívül, kevés lovarda fogad szívesen csődört bértartásba.


A kancánál ott van ugye a sárlás, aminél nem tudható hogy reagál, mennyire lesz kezelhető és mi van, ha pont versenyen fordul elő?


Talán a herélt tűnne a jobb megoldásnak, de ahogy nézegetem az oldalakat, valahogy sokkal kevesebb heréltet kínálnak eladásra.


2019. dec. 30. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kanca bolond ha sárlik, nem minden herélt hibamentes.. ne ez alapján dönts
2019. dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valóban nem minden kanca kergül meg, a másik meg, hogy előtte sokat lesztek együtt, ki lehet ismerni. Nem ám megveszed, és rögtön verseny... Edzések, lovaglások.. És egy heréltnek is lehetnek olyan diliáramai, amit nem látsz előre. Csődör meg... Ha alapból jófej, de nem akarod a golyókat, akkor megveszed, dokit hívsz, nyissz.. Máris van egy jófej herélted.
2019. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem minden csődör hülye... lovagoltam anno birkatürelmű csődört, őt aztán nem izgatta hogy hány kanca van körülötte, a legkezdőbb lovas is el tudta lovagolni.
2019. dec. 30. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapjáraton a heréltet szokták ajánlani kezdőknek. Viszont te is írtad, hogy a ló nemét illető dolgok csak sztereotípiák. Úgyhogy innentől kezdve egyed függő, hogy melyik lenne a jobb választás. :D
2019. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!