Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elméletben mit lehet készülni...

Elméletben mit lehet készülni lovaglásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy attól, hogy elolvasok egy lovas könyvet nem tanulok gyorsabban lovagolni. Olyanra gondolok, mint pl. Patanyom figurák, ami hasznomra válik ha tudom és el is várják egy idő után.

2020. jan. 5. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A lovaglás leginkább gyakorlati dolog. Sokat kell gyakorolni hogy elsajátítsd. Amit tehetsz szerintem hogy időnként utána nézel azoknak a dolgoknak amit kérnek tőled de esetleg nem tudták úgy elmagyarázni hogy meg is értsd. Az is hasznos lehet ha egy kicsit ismered a lovak anatómiáját. Megértheted hogyan lépnek,ügetnek, vágtáznak vagy ugranak.emellett az anatómiából kiderül hogy milyen mozdulatokkal tudsz esetleges fájdalmat okozni a lónak. A patanyom figurákat is nagyon hasznos ismerni de ez is leginkább gyakorlati dolog viszont ha az alap figurákat megtanulod hogyan hívják talán egy picit előrébb vagy mert ha azt mondja az edző hogy csinálj 3 ívű kígyóvonalat akkor már tudni fogod mit jelent még ha esetleg nem is sikerül megcsinálni elsőre. Próbáld az izmaidat fejleszteni főleg comb tájékon. Kis terpeszben gugolással, kocogással stb. Nekem anno azt mondta az edzőm ha nagyon gyakorolni akarok otthon fektessek a földre egy hordót tegyek rá szőnyeget vagy valamit és gyakaroljam rajta a térdből emeledést :D tuti izomláz de erősít. Ha érdekel könyv ajánlás akkor ajánlom neked: Gillian Higgins: testre szabott lókiképzés az anatómia tükrében c. Könyvét. Persze mivel nem magyar az edző aki össze állította valószínűleg találsz benne furcsának tűnő dolgokat amit nálunk nem feltétlen alkalmaznak. Lehet hogy majd mástól kapom a szemrehányást hogy könyvből nem lehet lovagolni tanulni de nem is ezt mondtam csak azt hogy érdemes utánna nézni és tisztában lenni dolgoknak. De mindenképp a lényeg a sok gyakorlás az informálódás mellett.
2020. jan. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a rajtvizsga könyvből tudnál tanulni és az utána úgyis kell(persze ha le akarod tenni)
2020. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyon alapokat jó tudni. Pl. Egy jól idomított ló, ha magad felé húzod az egyuk szárat, a másik irányba fog tolódni. Ha a csizmád odateszed az oldalára, nem ellene, hanem el fog menni tőle. Egyszóval a lovat 'tologatjuk' iránybáltásokkor. Amiket tudnod kell, az edződ úgy is mondani fogja. Valószínűleg futószáron kezded, ott csak figyelj a testtartásodra először, nyilván azonnal nem fog menni.

Sok sikert!

2020. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon régi könyv, én gyerekkoromban tanulgattam belőle:

[link]

2020. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!