Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet lovat lízingelni Magyaro...

Lehet lovat lízingelni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Angliában nagy divat ló vásárlás előtt lízingelni és még nem láttam itthon ilyet, viszont külföldön élek és nyaranta szeretném ha lenne itthon (Magyarországon) abban a 3 hónapban ló a háznál. Hely bőven van istálló, (két box, felszerelő hely és felszerelésnek hely) nagy legelő van, sok tereplovaglásra van lehetőség és van salakos és homokos pálya. Lovagolni tudok és a ló tartást is ismerem. Ha valamit nem tudnék, van szakember ismerősöm aki mindenben tud segíten. Lovat egyedül én lovagolnám. Sok szeretettet és törődést. Ha valaki tudd ilyesmit vagy lenne lóvá akkor a válaszát előre is köszönöm. (Lízing szerződést tudok írni)

2020. jan. 9. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ex oktatóm volt ideiglenes örökbefogadó. Meg lovardákban hallottam már a feles tartásról is, hogy valaki bérli a lovat a gazdájától, talán ez áll a legközelebb ahhoz, amit te keresel. Sajnos nem tudom, hogy magánháznál tartana-e valaki lovat ideiglenesen, de szerintem nem elképzelhetetlen.
2020. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Áhh nem menne bele ebbe senki, vaaaaagy ha váltjátok egymást. Pl valaki ki megy külföldre 2-3 hónapra, akkor rádbízná a lovát. Viszont ezt nagyon le kell papírozni, mert mi van, ha a lóval történik valami, amíg nálad van? Egy kólika, egy baleset, egy lábhúzódás.... persze ez a gazdájánál is előfordulhat, de ha az én lovam alattam sérül, azt jobban kezelem, mintha más felügyelete alatt történne.

Szóval ez így baromira rizikós, de lehet én gondolom túl.

2020. jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem lenne ilyenre igény... én is lízingelnék lovat, bizonyos szempontok alapján szerződés ügyvéd jelenlétével... nem ez a mismásolás ami ezen a területen uralkodik....
2020. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!