Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet hogy nem való nekem a...

Lehet hogy nem való nekem a lovaglás. Mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés

Félek, hogy a lovaglás nem nekem való, de nagyon szeretem a lovakat, és a lovaglást is.

Már régóta lovagolok (kb 7 éve), sok lovardában voltam már, de nem versenyzek. (de ez nem érdekel annyira)

Vannak sikerélményim a lovaglással kapcsolatban.

De vannak rossz élményim is. Például: már 7× estem lóról (megbotlott a ló, kiesett a kengyelből a lábam és lecsúsztam, megijedt a ló, bakolt a ló, elege lett a lónak és ezt a tudtomra is adta és jól megszivatott), nem mindig tudom vágtába ugratni a lovat akármennyire is akarom (főleg ha lassú lóról beszélünk + ha abszolut nincs kedve dolgozni és lusta), patakaparásnál semmiképp sem akarja feladni a lábat a ló, zablautáló lovat nem tudok / nehezen tudok felkantározni.

Én pedig mindig próbálok a legjobban teljesíteni, a legtöbbet kihozni magamból, és nem bántani a lovat, empatikusnak lenni vele. És persze mindig próbálok tanulni a hibáimból is.

Viszon ennyi év lovaglással már nem hiszem, hogy ilyen problémákkal kellene küszködnöm.

A rossz élmények ellenére nem félek a lovaktól / lovaglástól (persze van bennem valami, bizonytalanság, félelem ezek után).

Hallottam olyanról, hogy a lovaglás nem való mindenkinek. Lehet én is ilyen lennék? Nem való nekem a lovaglás? Ennyire béna vagyok? Nem értek a lovakhoz?

Őszinte véleményeket kérek és segítséget is, hogy mit tegyek ha újra felmerülnek a fent említett problémák

Előre is köszönöm



2020. jan. 18. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem való mindenkinek.

Ez nem azt jelenti, hogy neked sem.

2020. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem versenyzel, ezért tegyél fel magadnak egy kérdést:

Örömöt okoz a lovaglás?

Igen! Akkor neked való

Nem! Akkor nem neked való


Megjegyzem ha szereted a lovakat és hobbi szinten csinálnád, akkor nem kell semmilyen kunsztokat elvárni, lehet simán csak sétálni a természetben, tökéletes kikapcsolódás.

2020. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van a 2-esnek.. Én pl lóápoló vagyok, mert magába a nyeregbe nem vágyom, bár az alapokat tudom, de nekem abszolút elég, hogy mellettük vagyok, a csapatba fogadtak (mármint a lovak), futószárazni szeretek, elmatatni körülöttük szeretek... Nekem így elég, én itt találtam meg az utam. Ha a te utad a terepes sétákra, legelésre visz, menj oda! De amiket írtál, hogy kantározás, patakaparás... ott inkább csak az lehet, hogy nem mutatták meg korrekt módon. Hány olyan ember jön ide is másik lovardából, hogy a kötőféket nem tudja rendesen feltenni, a mi lovaink meg csak néznek, mint borjú az új kapura, hogy ez mit akar?? Ha meg egy ló bizonytalan, odébb megy, az 100%.
2020. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján inkább "béna" vagy a lovazáshoz, ami abszolút nem a te hibád, hanem azoké, akik tanítottak lovagolni és bánni a lóval. A helyedben lovardát váltanék, és olyant keresnék, ahol határozottabb emberek vesznek körbe, téged is és a lovakat is.

A lovak mellett egy életen keresztül lehet tanulni, minden ló képes újat mutatni az embernek. És minél több lóval van dolgod, annál jobb lovassá válsz/annál jobbam értesz hozzájuk. Sajnos a legtöbb lovardában azon a pár iskolalovon, amit használnak, nincs lehetőség új lovakat kipróbálni, és ha az oktató mulya, akkor a tanulói (vagy hogy hívják a lovasokat) is határozatlanabbak lesznek az állatokkal szemen. Nem arra akarok utalni, hogy agresszívan kell viszonyulni a lovakhoz, de azt be kell látni, hogyja a 600 kilójával rájön, hogy ha ránehezkedik a lábára, akkor nem tudod felemelni, akkor biztosra veheted, hogy nem fogja felemelni. Egy jó lovardában az ilyent nem hagyják rá a lóra, ha szivatja a gyereket, akkor kisegíti az oktató, és nem feltétlen a ló megdorgálásával, hanem a tanulónak megmutatja, hogy hogyan kell felvenni a ló lábát, határozottan és biztonságosan.

Tehát ez a helyzet, amibe kerültél az oktatók nemtörődömsége/ beletörődése abba, hogy te ilyen visszafogott vagy, csak az a baj, hogy emiatt téged szivatnak a lovak. Annyit tudok tanácsolni, hogy legyél sokkal határozottabb a lovakkal szemben, és ha ez nem megy magadtól, akkor válts lovardát.

És ha élvezed a lovaglást, ne hagyd abba! Használd ki a lehetőséget, amíg bírják a térdeid és a derekad. És ne feledd: bátorság és határozottság;)

2020. jan. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sssaszem ***** válasza:
50%
Neked való, azért választottad szerintem a lovaglást, mert gondolom, te sem szeretsz mást sportolni, mint lovagolni. Nézd én is lovagolok, saját lovam van. ÉN sem sportolok semmi mást csak lovagolok. azonkívül semmit. Engem csak a lovaglás nyugtat meg, mert élvezem, ahogyan mozog alattam a ló. EÜ okokból szükségem van a lovaglásra.
2020. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én abból ahogy írsz, nem azt mondanám hogy veled van a baj, hanem azokkal akik tanítottak téged. Te lovacskàztàl, lovacskàztattak, nem tanitottak. Vágtàt kérünk a lótól, beemeljük, nem ugratjuk. Lusta(?), zabla utàló, lábát nem feladó lovat 7 év után már rutinból kezelni tudni kellene. Ha mellettük állsz mit érzel? Ha félelmet nem neked való. Egy helyre jársz ennyi ideje? Mit csináltok egy-egy alkalommal?
2020. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!