Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereggel vagy nélküle (szőrén...

Nyereggel vagy nélküle (szőrén) könnyebb lovagolni?

Figyelt kérdés
Kezdőként, karámban)
2010. júl. 22. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nyereggel sokkal könnyebb, szőrén össze-vissza csúszkálunk, meg a combunkkal is jobban kell tartani úgy.
2010. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
ha valaki nem JÓL kiképzett lovad, az nyereg nélkül nem is nagyon tud és szerintem ne is próbálkozzon. ha nyerwggel már tud rendesen akkor esetleg
2010. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én amikor elkezdtem lovagolni(,nagyon jó edzőnél),csak akkor ülhettem nyeregbe amikor már tudtam szőrén lovagolni.Nem volt semmi faxni,ugyan úgy futószáron kezdtem el,majd szabadon pár hónapig,aztán kaptam nyerget is.Ez azért is jó mert az ember sokkal jobban figyel a lóra,javítja a biztonságérzetet,egyensúlyt és nem csak vonatozik az ember.Nyeregben is gyakan szoktam kengyel nélkül lovagolni.És igen nyereg nélkül sokkal jobban kell szorítani és koncentrálni a helyes tartásra,de aki jól akar lovagolni az ezt felfogja.Erre meg a későbbiekben is szükség van,hiszen a nyerget is mindig kell szorítani,tehát ja.Én ezt tartom jónak.Természetesen erre kezdőknek való ló jó csak,de ki az aki egy nem megbízható lovon tanul lovagolni nyereggel is?
2010. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyereggel könnyebb! Én szőrén nem szeretek, nehezebb megmaradni helyesen a lovon.
2010. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mivel a nyereg egy segédeszköz, ezért vele könnyebb. Ugyanakkor, használatának ára is van, mivel elválaszt a lótól, így kevésbé érzed és ő is téged. Könnyebb pl belehuppani a hátába, amit szőrén nem szokás, egyrészt, mert sokkal kellemetlenebb, másrészt, mert szőrén erősebbé válik az ember. Tehát a szőrén lovaglásnak is megvannak az előnyei.
2010. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és könnyű ügetni nyerggel vagy anélkül könnyebb?
2010. júl. 22. 13:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi úgy oktatunk, hogy először szőrén, pontosabban voltige-hevederrel. Ez segít a ló mozgását megérezni, átvenni. Javul az egyensúlyérzék és az ülés. Ha ez rendben van, jön a nyereg, amihez nehezebb hozzászokni, mintha valaki azon kezdte volna, de sokkal stabilabb az ülésük. Közben a haladók is kapnak újra voltige-hevedert, de sok a kengyel nélküli munka is.

Ja, a kérdésedre elfelejtettem válaszolni:

Szerintem könnyebb nyeregben, bár azért én is rá szoktam magam szánni a szőrén-re. Nagyon jót tesz.

De lovagol nálunk több olyan emberke is, aki csak szőrén szeret, nekik a nyereg kényelmetlen.

2010. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Könnyű-ügetni pedig egyértelműen nyeregben könnyebb, de szőrén is viszonylag könnyen lehet.
2010. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: és hallotam olyat, hogy könnyű ügetni nem jó nyeregben mert ott a kengyelre nehezedünk rá, nyereg nélkül meg a saját súlyunkkal tartjuk magunkat.Ez igaz és a lónak hogyan jobb?

Köszi a válaszokat!

2010. júl. 22. 13:19
 10/13 anonim ***** válasza:
A lónak tök mindegy hogy lovagolsz rajta, amugy ez amit írtál..ezt énis sokszor szoktam mondani azoknak aki nállunk lovagol,és rá jellemző, ez igaz, de neked elmondanám, hogy attól függ, ki hogy lovagol.. szóval ha térdel szorítasz,akkor nem biztos hogy a kengyelből emelkedsz ki,a szőrén lovaglás a tartást (egyenes hát) lehet megtanulni jól!
2010. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!