Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a külömbség az istálló és...

Mi a külömbség az istálló és a szállító kamásli között?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sehol nem találtam ilyen jellegű kérdést, ezért szeretnélek kérni titeket hogy a lehető legbővebben fejtsétek ki

2020. jan. 30. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Istálló: Az istálló a háziállatokat magába fogadó fedett helyiség, épület avagy egész épületcsoport, mely az állatokat az időjárás viszontagságai ellen megvédi, nekik pihenő és nyugvó helyet ad és célirányos beosztásával azoknak etetését, ápolását és felügyeletét biztosítja.


Szállító kamásli: a ló lábát védi szállítás közben.


Nagyjából annyi a különbség, mint a sas és a szálloda között.

2020. jan. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

1-es te hülye vagy. Az istálló-kamásli és szállító-kamásli közti különbség a kérdés, csak ugye kellene tudni értelmezni az olvasottakat.


Az istálló kamásli inkább csak melegít, melegen tart, a szűrődésre hajlamos lábú lovakra ajánlott feltenni.


A szállítókamásli az ellen véd, hogy ahogy utazás közben esetleg rálép a saját lábára a ló, nehogy felsértse magát.


Lehet kapni olyan istállókamsálinak árult lábvédőket, amit én csont nélkül feltennék utazáshoz is (pl a Decathlonos), de a legtöbb szállítókamáslinak árult lábvédőt nem tenném fel istállóba, mert túlságosan lemerevíti a ló lábát.


Amúgy régen, amikor még nem volt ennyiféle lovas cucc, akkor ugyanazt használták szállításra, mint istállóba: fáslialátét (felmosórongy), és rá polárfásli. Ezt a kombót (egy pataharanggal) én is használtam szállításra, és teljesen ok volt.

2020. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

2-es vagy inkább tudni kellene helyesen írni, mert ahogy a kérdés le van írva, úgy pont azt jelenti, amire az első gondolt.


Esetleg "Mi a különbség az istálló- és a szállító kamásli között?"

2020. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 2. válaszólónak köszönöm viszont a harmadiknak üzenem hogy nem kéne kötekedni az elsőnek meg hogy köszi a választ de arra gondoltam amit a 2. Írt
2020. jan. 30. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!