Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gondolatok a lovasérzésről....

Gondolatok a lovasérzésről. Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Szóval már egy jó ideje lovagolok és emlékszem hogy kezdetben szenvedés volt minden edzés, mert (amikor még futószáron mentem) mindig görcsösen ültem, kapaszkodtam teljes erőből és volt hogy hosszú időn keresztül rosszul csináltam feladatokat és néha nem értettem hogy miért sikerült rosszul amikor elvileg szinte mindent jól csináltam. Nyilván az oktató feladata hogy átadja a tudást, amit akkor tudnom/csinálnom kell az adott feladatot. De csak idő kérdése volt hogy megnyugodjak és biztonságban érezzem magam lóháton. Onnantól már minden jobban ment. Viszont a megtanultakra görcsösen koncentrálva csináltam mindent és még nem tudtam úgy érezni a lovat. Aztán egyre inkább kezdtem érezni a harmóniát és jobban figyeltem a lovamra, hogy hogyan mozog, mit csinál, hogyan reagál. Szerintem (az eddigiek alapján) el lehet mondani, meg lehet tanítani a lovasérzés alapjait, de a lovason múlik hogy érzi e a kapcsolatot a lóval, és néha a csak simán megpróbálja érezni a cselekedetei (avagy segítségadások) összhangját és az azok által kifejtett befolyást amivel a lovára hat. Egyszóval a lovasérzés tanítható, de rá kell érezni és onnantól a legjobbra törekvés (többnyire) ösztönös. Szerintetek?

#lovaglás #ló #lovasérzés
2020. febr. 6. 20:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Abszolút személyfüggő. ismertem olyat, aki első pillanattól kezdve olyan otthonosan ült a lovon, annak ellenére hogy félt is tőle, hogy meredt a szemem: "pont ő?" Vannak akiknek idő kell, jobb edző, vérmérsékletben megfelelő ló, élmények is hozzá tesznek, a tapasztalatok. Nagyon ritka az olyan, aki reménytelen. Egyet-kettőt ismerek, nem is élvezi a lovaglás, valószínűleg valamilyen külső behatás miatt erőlteti.

Talán úgy tudnám leírni ezt a szót, amit írtál és én eddig nem ismertem, hogy egy hullámhosszon lenni a lóval. Szerintem ez nem csak a ló hátán, vagy nem feltétlen azon értendő.

2020. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!