Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Monte Vigo lovardáról van...

Monte Vigo lovardáról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Nézegettem lovardákat pest környékén és a honlap alapján jónak látszik. Akinek van tapasztalata oktatók,lovak stb megköszönném ha megosztaná.:)
2020. febr. 7. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nemrég járogattam oda lovagolni heti 2x. Kb másfél hónapig bírtam, aztán inkább váltottam. Nincs elég oktató, rengeteg a lovas, az oktatók folyamatosan cserélődnek, némelyik idegbeteg és cseppet sem lojálisak a helyhez, a lovakhoz és a tulajhoz. Számomra ez nagyon fura, mert ha nincs összhang a lovardában, hogyan várhatnának a ló-lovas párostól érdemleges munkát. A lovak egyébként be vannak fejelve, van amelyiket sántán dolgoztatják úgy, hogy igencsak koros már és rég valahol le kéne hogy legyen rakva legelőre, amíg ott békében fel nem dobja a patáit. A lovak ennek köszönhetően nem adnak érzést, nem lehet tőlük egy külső-belső állítást sem kérni, hát még egy körben váltsot..Sokszor káosz van a pályán, lovasok egymás hegyén hátán. Persze, van olyan oktató, aki kiteszi szívét lelkét az óráért, de megvan kötve a keze és látszik, hogy kivan lelkileg, mint a güzü. Mielőtt valaki megkérdi, hogy akkor miért voltam ott másfél hónapot: tudom, hogy minden oktató és ló más és más..egy oktató vagy 1-2 ló alapján nem lehet egy helyet elkönyvelni, így én próbáltam teljeskörű ismeretet szerezni, de sajnos sehogysem nyerte el a tetszésemet. Ismerősöm javaslatára mentem oda, aki 4 éve költözés miatt hagyta ott a lovardát..elmondása szerint régen nem ilyen volt..Nem tudom..talán tulajváltás lehetett, vagy fogalmam sincs, de most az összbenyomás nagyon kellemetlen és nem olyan hely, ahova szívesen megy az ember kikapcsolódni.

Ennek ellenére vannak ott gyerekek, akik imádnak oda járni, de szegények tök nincsenek képben, hogy igazából ott nem fognak megtanulni lovagolni, mert ez nem az a hely, ahol tényleges tudást akarnának átadni a lovasnak. Élménydöcögésre tök jó lehet, bár szerintem sokszor balesetveszélyes szituációk vannak az oktatók nemtörődömsége és a lovak alkalmatlansága miatt.

2020. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja és ha megengedsz egy tippet: Szerintem ne honlap alapján keress lovardát, hanem facebook oldal alapján, ott rengeteg vélemény és ajánlás van, vagy a google vélemények is jó támpont lehet.

Nézz bele a lovardák facebook oldalába. Van egy csomó ahol vannak fent videók, ott pl kiderül milyen állapotban vannak a lovak, vannak fent edzés részletek, képek lovakról (a kondíció és az izmoltság is árulkodó nagyon!!)

De én azt mondom, hogy az mindig gyanús, ha egy hely nagyon hirdeti magát...akkor ott valami nem működik jól..úgy hogy egyébként a budapesti lovardáknak a java teltházas AMÚGY.

Én most hogy váltottam, találtam 2 jó lovardát is Budapesten, ahol nagyon jók a körülmények és nagyon kellemes emberek vesznek ott körbe és rengeteget okultam ebből a másfél hónapból!(úgyhogy végülis nem volt hiábavaló!)

2020. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!