Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalt Lovasok! Segítségre...

Tapasztalt Lovasok! Segítségre lenne szükségem!?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnék táborba menni, csak nem igazán tudom hogy hova. Szolnokon lakok szóval, nem Dunántúlra gondoltam. Ismertek olyan BENTLAKÁSOS táborokat amik jók?

A másik kérdésem, hogy én melyik "csoportba" tartozom? Az első kettő jármódot biztosan tudom. Ugratni is ugrottam csak persze ügetésből kis cavalettiket. Vágtatni, tudok, csak beugratni és helyes lábon vágtatni még nem annyira :/

A legutolsó kérdésem pedig, hogy nyergelni megtanultam, csak mivel a lovasoktatóm állította be a kenygyelt, így én azt nem igazán tudom, hogy kell. Ha válaszolnátok ezekre a kérdésekre megköszönném :)



2020. febr. 11. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, kérlek, ne sértődj meg, nem bántásból mondom, DE:


A leírásod alapján Te NE lovastáborba menj, hanem egy jól képzett (lelkiismeretes) lovasoktatóhoz!


Mi az, hogy "első két jármód"?


A jármódokat nem számozzuk.

Van a lónak 3 alapjármódja, amíg ez nem megy önállóan, előre-hátra, oda-vissza, addig csak oktató felügyelet mellett ülj lóra!


"vágtatni tudok, csak beugratni és helyes lábon vágtatni még nem annyira"


Ez mi?


Akkor mégis hogy a manóba vágtáztál?


Valószínűnek tartom, hogy egy profi "öreg" jól képzett lovon ülhettél, akinek tanügetés közben, egyszerre mindkét lábaddal nyomhattál egy erőteljesebb csizmát, miközben odadobtad neki a szárat. Szegény ló ezt úgy értelmezte - mivel jobban értett a lovagláshoz, mint Te - hogy vágtázzon.


Na ez nem vágta.


Ha nem tudod, mi az a vágtafelkészítés, (félfelvétel) + beugratás, mindezt a helyes lábsorrenddel, akkor Te nem vágtáztál, legfeljebb csak imitáltad a vágtát.


A kengyel helyes mértékének a beállítása a legelső dolgok közé tartozik, amit megtanítanak.

Mégis hogy szeretnél könnyű ügetni, ill. kétpontosan ügetni, helyes kengyelhossz nélkül? (egyébként lehet és kell is kengyel nélkül ügetni, de ebbe most tényleg nem mennék bele...)

Jó lehet, hogy az oktatód beállította, de ezt Neked kell tudnod beállítani, nem várhatsz másokra!


A lovastábor NEM A LOVASOKTATÁSRÓL szól, bár kétségtelen, hogy van ilyen része is a dolognak.

A lovastábor célja (most hagyjuk az anyagi oldalát) megismertetni a résztvevőkkel a lovakat, a lovak körüli tevékenységeket, a lószerszámokat és a lovaglást.

Tulajdonképpen egy gyorstalpaló a lovaglásról, ami kb. egy hétbe belefér, mert aztán jön a következő turnus....


Aki lovagolni tanul, az ezeket egyébként is megtanulja csak alaposabban és jobban.


Inkább járj szorgalmasan egy oktatóhoz. Többet érsz vele hosszútávon, mint bármilyen lovastáborral...

2020. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Egy kicsit erős volt, de legalább őszinte. Sajnos nincs időm eljárni rendszeresen lovasoktatóhoz, ezért szeretnék nyáron táborba elmenni. Az első kettő jármódon, a lépést és az ügetést értettem.
2020. febr. 11. 18:25
 3/3 asdfghjklpoiuztre ***** válasza:

Amúgy a kengyel méret beállítása:

Kezedet ökölbe szorítva kengyelszíj két szíja között felnyomod az ördöglakatig. A kengyelméret akkor jó, ha a kengyelvas pont a hónod alá ér.


Remélem érthető.

2020. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!