Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a legtisztább érzelmetek a...

Mi a legtisztább érzelmetek a lovakról és a lovasságról (lovas világról)?

Figyelt kérdés
Épp most gondolkodtam el mennyire szerencsés vagyok hogy lovas lehetek. Sok átlag ember sose éri el az álmait, nem elégszik meg azzal ami van, és egyeseken látszik is hogy valami hiányzik az életéből. Én egésznek érzem magam. Boldog vagyok hogy nem vagyok átlagos! Még akkor is ha reggel 5-kor kelek, egész nap dolgozok az istállóban és este 10-re érek ágyba. Számomra a legfontosabb hogy ne a ló szolgálja az embert, hanem az ember a lovat. Mert a ló lovas nélkül is ló marad, de a lovas ló nélkül csak egy átlagos ember! Ha visszaemlékszünk a kezdetekre amikor úgy döntöttünk hogy lovasok leszünk,szerintem mindenki a lovak miatt kezdte el és nem a győzelem meg a pénz miatt. Számomra olyan a lovasság mint egy vallás. Ha valaki lovas lesz, nehezen tudja elfelejteni ha egyszer úgy dönt hogy kilép. Én néha sajnálom ezeket az embereket, mert nem bírják a munkát, aztán kb 6 év után megint jönnek hogy lóra szeretnének ülni, mert eszükbe jut, hogy ennél jobb dolog egész életükbe nem történt és nem is fog. Ezért én tisztelem és elismerem a lovak nagyságát, akiket egy átlag ember egy egyszerű állatnak lát, de ha mi nézünk rá egy lóra, látjuk benne az egész életünket, mintha nem egy állat lenne. Mert számomra több mint egy állat...Mindig amikor lóháton vagyok, érzem a motivációt, mintha a ló adná nekem az energiát.És ez adja nekem azt a fáradhatatlanságot ami nap mint nap hajt a cél felé! Soha nem voltam még ilyen felszabadult és boldog! Mindig háttérbe bújtam, rejtőzködtem, kerestem a megoldást hogy vegyenek észre, hogy legyek menő. De amikor lovas lettem, rájöttem hogy nem kell menőség, nem kell hogy olyan legyek mint más, nem is akarok olyan lenni, és a lovam úgy fogad el ahogy vagyok, sőt ha érzi hogy belőlem valami hiányzik akkor kiegészít. Mások ezt nem értik. Olyan mintha egyedül lennék amikor átlag emberek közt vagyok. Minden nap csak arra várok hogy mehessek a lovardába, mert ott vagyok önmagam. Csak belenézek egy ló szemébe és látom az egész életemet... És az a mosoly ami ilyenkor egy lovas arcára derül...a legtisztább mosoly a világon... Én mindezért vagyok lovas. És ti?

2020. febr. 15. 21:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Majd kinovod...
2020. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
2020. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
30%

Minden lovas megszállott.

Ez nem jó.

Rosszabbak mint a macskás nénik.

2020. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, ezt nagyon rosszul látod. Én is lovas vagyok, és épp most akartam leírni, hogy milyen kattant a kérdező. Szóval nem, nem vagyunk mind ilyen furák.
2020. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Már bocsánat a megjegyzésért de mint látom több a motiválatlan ember itt, mint a motivált aki kemény munkával viszi is valamire. Ez a baj az emberiséggel, nem mernek nagyot álmodni...
2020. febr. 15. 21:43
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy rossz megjegyzés volt.

Mindenkit más motivál.

Mindenki másba fektet energiát, erőt.

Te a lovakba.


És pont erre válaszoltam azt , hogy megszállottak.

Te is az vagy. Egyből mentegetozol magyarázol, és nem látod hogy túlzásba estel.


Van egypár lovas ismerősöm mind ilyen.

Én elfogadom, de nagyon nem érdekelnek a lovak.

2020. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Épp most gondolkodtam el mennyire szerencsés vagyok hogy mérnök lehetek. Sok átlag ember sose éri el az álmait, nem elégszik meg azzal ami van, és egyeseken látszik is hogy valami hiányzik az életéből. Én egésznek érzem magam. Boldog vagyok hogy nem vagyok átlagos! Még akkor is ha reggel 5-kor kelek, egész nap dolgozok az irodában, és este 10-re érek ágyba. Számomra a legfontosabb hogy ne a gép szolgálja az embert, hanem az ember a gépet. Mert a gép mérnök nélkül is gép marad, de a gépészmérnök gép nélkül csak egy átlagos mérnök! Ha visszaemlékszünk a kezdetekre amikor úgy döntöttünk hogy mérnökök leszünk,szerintem mindenki a legó miatt kezdte el és nem a győzelem meg a pénz miatt. Számomra olyan a mérnökség, mint egy vallás. Ha valaki mérnök lesz, nehezen tudja elfelejteni azt, ha egyszer úgy dönt hogy kilép. Én néha sajnálom ezeket az embereket, mert nem bírják a munkát, aztán kb 6 év után megint jönnek hogy a knorrhoz szeretnének jelentkezni, mert eszükbe jut, hogy ennél jobb dolog egész életükben nem történt és nem is fog. Ezért én tisztelem és elismerem Stépán nagyságát, akit egy átlag ember egy egyszerű mérnöknek lát, de ha mi nézünk rá egy differenciálegyenletre, látjuk benne az egész életünket, mintha nem egy differenciálegyenlet lenne. Mert számomra több, mint egy egyenlet...Mindig amikor szimulálok, érzem a motivációt, mintha az Ansys adná nekem az energiát. Ez adja nekem azt a fáradhatatlanságot, ami nap mint nap hajt a cél felé! Soha nem voltam még ilyen felszabadult és boldog! Mindig háttérbe bújtam, rejtőzködtem, kerestem a megoldást hogy vegyenek észre, hogy legyek bölcsész. De amikor mérnök lettem, rájöttem hogy nem kell bölcsészet, nem kell, hogy olyan legyek mint a jogászok, nem is akarok olyan lenni, és az ipar úgy fogad el ahogy vagyok, sőt ha érzi, hogy belőlem valami hiányzik akkor továbbképzésre küld. Mások ezt nem értik. Olyan mintha egyedül lennék, amikor átlag orvosok közt vagyok. Minden nap csak arra várok hogy mehessek a tesztpályára, mert ott vagyok önmagam. Csak belenézek egy szenzor szemébe és látom az egész életemet... És az a mosoly ami ilyenkor egy mérnök arcára derül...a legtisztább mosoly a világon... Én mindezért vagyok mérnök. És ti?
2020. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Komolyra fordítva a szót én értem a fiatalkori élményt,még nem vagy elfáradva benne,de hidd el ha éveken át megállás nélkül reggel 5 től egésznap ezt csinálja az ember ,ezzel is be tud telni a töke.


Mikor a haverok 8 ra bemennek a fűtött irodába/melóhelyre én akkor már 2 órája talpon vagyok,etetek,ganézok (ha nincs lovász,marpedig sokszor nincs) kiengedek stb. Délelőtt edzések,oktatás,aztán ha van idő esetleg 12-13 órakor ebéd (HA VAN IDŐ) . Utána megint bele az istállózásba ,sitysuty 16 óra az átlag emberek (haverok) ilyenkor már mennek haza a csaladhoz ,nekem meg 3-4 óra aktív munka mindig hátra. Qurva hideg van,ehes az ember,már szétrohadt a lába a kilometerektől egésznap amit a 12 órában megtett.A főnök ugat,a ló kiszökik ,a másik döglődik ,te nem számítasz senkinek,csak csináld ! A kosz a ruhádon,bőrödön már szinte "gyári" tartozék,ha tiszta farmert ,pólót tud felvenni az ember ,maga a megváltás ,hogy nem a húgyos lovasgönctől bűzlik a kocsi. Mire végzel a meloval szinte kezdheted előlről ,mindennap. Itt nincs hétvége,ünnep,egyszóval munkaidő gyakorlatilag nincs,csak a munka ! Szabadsag is csak schwartzba ahogy a bejelentés is a mesekönyv-osztályon található. Magánélet,szabadidő nincs. Sokszor már jól esik civikizációba bemenni a belvárosba TISZTA RUHÁBAN,NORMÁL ÖLTÖZÉKKEL az átlag normál életet élő emberek közé,társaságába,hogy addig se a lószar vegyen körül..Másik probléma ha a családod/párod nem ugyanilyen,nem fogadja el h ezt csinálod,tönkremegy a családi életed is mellette ..


Én nem tudnék egy zárt irodában ülni/gyárban rohadni egésznap,jobban szeretem a szabadsagot,levegőn lenni az állatokkal ,ezért csinálom,és persze lób .zi vagyok,ez vált az életemmé. Szerencsém van,hogy a feleségem elfogad így,de nagyon sok kollégámnak széthullott ezmiatt az élete,vagy ennek elkerülése érdekében hagyta abba . Lovagolni jó,de életvitel szerűen ezzel foglalkozni nagyon sok lemondás,nélkülözés ha most azt kérdezné tőlem egy fiatal h megéri -e ,nem kezdeném győzködni.

2020. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Persze tisztában vagyok hogy mindenkit más érdekel (a mérnökös jó volt, tetszett :)). Én ezt azoknak az embereknek írtam, akik hasonlóképp gondolkodnak a véleményemről. Persze mindig lehet kapni hideget-meleget, ez tök természetes. Sokan azt hiszik őrültnek lenni őrültség. De én nem félek elmondani mindenkinek hogy ki vagyok és mit érzek. Lehet hogy hinni az álmokban egyenesen gyerekesnek hangzik, de emberek, Pál utca fiúk rémlik valakinek?: "Miért élnénk, ha nem egy álomért?" Nem szeretnék veszekedni vagy rosszat írni másnak, fölösleges.
2020. febr. 15. 22:05
 10/28 anonim ***** válasza:
18%
hagyd a gyakoridroid ezt nem érti nem értheti. a nerdek többsége még lovat sem létott éélőben
2020. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!