Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lenne időm az egyetem mellett...

Lenne időm az egyetem mellett egy saját lóra?

Figyelt kérdés
11-es vagyok egy erős gimnáziumban és a Semmelweis egyetem dietetikus szakára szeretnek jelentkezni majd. Még nem volt saját lovam, de egyetem mellett mennyi idom lenne rá? Nagyon érdekelne hogy ti hogyan oldjátok ezt meg (utazás, idő, tanulás, bértartás stb.) persze az akinek van lova egy erős egyetem mellett.

2020. febr. 18. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A lóval sokat kell foglalkozni. Naponta több óra hossza..... jártatás,futtatás Plusz még a gondozása (kiganézni alóla reggel meg este,és természetesen etetni itatni is napjába 2-3x.) Azt meg mi nem tudhatjuk,hogy neked milyen messze van az iskola,hogy kalkulálni tudjunk,hogy idővel hogy fogsz állni az utazás miatt. Azt meg végképp nem tudhatjuk,hogy neked mennyi időre lesz szükséged,a tanulásra,és hogy mennyi pénzed lesz a takarmányra,szénára plusz a bértartásra. Szerintem így felelőtlen döntés lenne belevágni a dologba,de nem akarlak lebeszélni.
2020. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Igen, természetesen.
2020. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem kár lenne most belevágni. Persze sok dologtól függhet, hogy mennyi időd lesz rá. D
2020. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. Véletlen előbb elküldtem. :D

Szóval szerintem nem lenne rá elég időd. Mármint így láthatatlanban nem lehet tudni. Nem igazán tudom, hogy a dietetikus szakon mennyi tantárgy van, meg ilyen. Nem tudom mikor terveznél saját lovat venni. Mármint hogy most, vagy majd ha elkezded az egyetemet. Szerintem most semmiképp se vegyél, hanem inkább ha elkezded az egyetemet, akkor pár hónap múlva meglátod, hogy mennyire leterhelő a tanulás.

2020. febr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van egy évfolyamtársam aki tart lovat nehéz szak mellett. De tuti nem normális :DD

15 percre lakik a lovardától (direkt ott vett ki albérletet), az egyetemtől kb 45 percre.

Ha reggel olyan előadás van ami nem katalógusos akkor már fél nyolcra kintvan a lovardában. Hétvégén szintén. Emellett minden délután/este 2 órát edzenek. Van, hogy este 7-8ig óránk van, ilyenkor napközben lógja el az órákat. Hétvégente szintén edzés és versenyek.

Ha nem vagy fanatikus akkor nem ajánlom. Inkább várd meg a 2.évet akkor már nagyjából tudod mire számíts.

2020. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
K elsőévesen látod mennyire húzós a suli, és hogy belefér-e a ló. Bértartás esetén is heti 3-4x ki kell menni mozgatni.
2020. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, én is így gondoltam, hogy megvárom az első évet aztán meglátjuk. Bértartásban lenne (a Nemzeti Lovardában, bár nem tudom ott mennyibe kerül...) kb. 15 percre tőlem és az egyetemtől is. Van még valaki akinek egyetem mellett van lova és meg is tudja oldani a tanulást meg a lovaglást egyszerre? Nagyon érdekelne, hogy hogyan :)
2020. febr. 18. 19:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra számíts hogy nem mindig tudnak új lovat fogadni, várólista van és (ha jól tudom) 100ezer felett van a bértartás.
2020. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*Az lemaradt, hogy a Tattiról írtam. :D Egyetemistáknál ez nem kis összeg :/
2020. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy csöpp eszed, nem viszel oda lovat. 24-ből 23 órát bokszban van, ha rendezvény van, ki se mehetsz vele és irreálisan drága.
2020. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!