Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri az EPONA Spanyol...

Megéri az EPONA Spanyol Lovasiskolába menni?

Figyelt kérdés

16 vagyok, 2 év múlva érettségizek és nagykoromban lovakkal szeretnék foglalkozni. Ismerem a Monty Roberts módszert, hamarosan vizsgázni is fogok belőle. Arra gondoltam, hogy érettségi után az Epona Spanyol Lovasiskolába mennék tanulni, ahol elvégezném a belovaglót.

Ez után hogy lehet elhelyezkedni? Milyen könnyen lehet találni munkát? Meg lehet ebből élni, vagy érdemesebb utána egyetemre menni? Szeretnék később edzői okj-t csinálni (bár most azt hallottam hogy az OKJ-k megváltoznak).

Szívesen olvasnék olyanoktól kommenteket is, akik oda jártak.



#belovaglás #EPONA Spanyol Lovasiskola
2020. febr. 22. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Oda ne menj. Nem tanulókat keresnek, hanem istállói cselédeket. Egy rokonom fél évig bírta, nem kapott egy fillér ösztöndíjat sem, a faluban kellett albérletben laknia, neki kellett kaját venni, ha enni akart. Kora reggel gyalogolhatott a jeges földúton a lovardáig és késő este vissza. Fél év után rájött, hogy nem istállószolga akar lenni.
2020. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lovazásból csak az él meg, akinek lovardája van. Alkalmazottként igen nehéz érvényesülni.

Nem biztos, hogy az Eponában jó helyed lenne, én inkább egy nagyon jó edzőbe invesztálnék, aki nagyon jól megtanít lovagolni, majd utána elvégezni egy (most már) gazda képzést és utána az edzőit. Ezután elszegődni olyan lovardába oktatónak, ahol foglalkoznak csikókkal és egy belovagló mellett kitanulni a lókiképzést. Lovász hirdetéseket ne is nézd, heti 6 nap trágyázás etetés, karbantartást várnak el, az, hogy te lóra is ülj már csak kósza álom, főleg, hogy se időd, se energiád nem lesz rá. Sőt, ha inkább lovaglással foglalkoznál nagyobb ménesekben szoktak keresni munkalovast, ahol nincs más dolgod, mint napi 6-8 lóval dolgozni. Viszont oda tudni kell ugrani és jól idomítani + egy kis versenytapasztalat se árt.

Közben tanulj nyelvet és irány külföld, tapasztalatnak nagyon jó, meg jól mutat az önéletrajzban is.

Egyetemi szinten nem érdemes ezzel foglalkozni, mert úgyse fogják itthon megfizetni a végzettségedet, hiába lobogtatod a diplomád, ha az első problémásabb lóba beletörik a bicskád.

2020. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket!😊
2020. febr. 29. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!