Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik élő, vagy néhai galopp ló lenne a befutó, ha lehetőség lenne összemérni Őket?

Figyelt kérdés

Egyáltalán össze lehet Őket hasonlítani vajon az ismert információk alapján amit a futott idő x távon mutat?


Lovak akikre gondoltam: Ruffian, Secretariat, American Pharoah, Kincsem, (Overdose?) és esetleg mások.


Nem hülyeséget akartam kérdezni, csak elméleti szinten, érdekességképp vagyok rá kíváncsi. Mindazonáltal wikipédia leggyorsabbnak Secretariat-ot, a legsikeresebbnek Kincsemet írja, de ugye engem a gyorsaság és a tehetség érdekel. Többi lónevet azért nem írtam, mert bár csodálatosan tehetségesek voltak, de talán ebben a mezőnyben nem elegek.


Egyébként én valamiért úgy gondolom, hogy talán Ruffian lett volna a legjobb ha van rá ideje szegénynek.



2020. febr. 27. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod hogy adott pályát mennyi idő alatt tették meg akkor abból ki lehet következtetni hogy ki lenne a be futó szerintem..
2020. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az idejüket tudjuk. A tehetségük-(értsd: anatómiájuk, kardiovaszkuláris jellemzőik, mennyire ugrik meg az adrenalin szintjük stb lenne kérdéses. Azért kérdeztem, mert reménykedtem, hogy egy galoppsporthoz értő ember esetleg meg tudja mondani, hátha egy olyan folyóiratban foglalkoztak már vele amit én nem olvastam.
2020. febr. 27. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt az összes felsorolt lónál csak a számok alapján lehet jelenleg kiszámolni ami nem mutatna valós eredményt mert :


(nem tudom milyen távon, mekkora sebességgel futottak csak egy példa)

Tegyük fel hogy Kincsem mondjuj 5km-en futott Overdose meg olyan 1km-en. Már nem tudod lemérni ha egymás mellé állítanás őket mert más távokra alkalmasak.

Tegyük fel hosszú távon mennek. Overdose kilő Kincsem is de az elso kilometerig Overdose vezetne hisz ő a jobb rövidebbe. Viszont a 1km után Kincsem feljönne hiába sokkal lassabb Overdosnál. Csak hát ugye jobban bírja a hosszú távot.


Emiatt csak azokat a lovakat tudod összehasonlítani amelyikek ugyan azon a pályahosszon futottak és csak az idejüket kell összehasonlítanod.

2020. febr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kis matekkal ki lehet számolni egy adott km-re mindegyik teljesítményét.. Így ki lehet számolni kis és nagy távra is hogy melyiken ki nyerne..
2020. márc. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!