Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovat vegyek?

Milyen fajta lovat vegyek?

Figyelt kérdés
Már több mint 11éve lovagolok a saját lovamon ami úgy kezdődőtt h a szüleim vettek 2 hucul félvér lovat a nővéremnek és a bátjámnak és hát én mint 4 éves kisgyerek mindíg fel akartam ülni a lóra és voltak a családdal nagy túrák a hegyekben (apokámnak már mióta az eszemet tudom volt egy mandi nevű nóniusza) a tesóim a két huculon és én meg a mandin mentem úgy h apa vezetett. Aztán amikor unatkoztam kimentem a lovakhoz és ott voltam velük meg felültem az egyik huculra(csillagra) szőrén(nyergelni még nem tudtam) mert ő volt a legnyugodtabb és legalacsonyabb pacink. Teltek az évek és a bátjám odaadta nekem csillagot mert neki mar kicsi volt(bátjám 198 cm) és most csillag már 21 éves és szeretnék venni egy csikót aki mellettem lessz ha csillag már nem. Szeretnék nagy méretü, energikus lovat otthon istállóban(nem boxban)tartanám, és időjárástól függően minden nap mennék foglalkozni vele válaszotokat előre is kőszönöm(u.i: nem jártam lovardában és hobbi szintan lovagolok)

2020. márc. 5. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajtára veszünk lovat
2020. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a keret rá?
2020. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát maximum 400.000ft
2020. márc. 5. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Valami félvért kapsz ennyiért. Ne csikót vegyél, ne szivasd be magad. Egy belovagolt lovat már kaphatsz ennyiért, arra figyelj, hogy papírja legyen.
2020. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet,csak vegyél mellé olyat is aki be is tudja lovagolni.
2020. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszónöm a tanácsokat de 1.mint írtam én csikót szeretnék és nem akarok regényt írni arról h miért.:D 2.van két fríz lovunk is akiket mi lovagoltunk be szóval ezzel nem lessz gond.
2020. márc. 5. 20:57
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi pénzért semmilyen fajtájú lovat nem kapsz, csak félvért vagy valami extra vegyes lovat származás és minden nélkül.


A fajta az igazából lényegtelen főleg ha hobbi a ló.

Egy angol telivér is lehet kezes bárány meg ugye agybajos is.

Ugyan igy egy alapból nyugodt egyedekből álló fajtából is előfordul idegbeteg állat.


Ne a fajtát nézd, hanem a ló személyiségét és temperamentumát.

2020. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%

Arab csikót vegyél, ha te is magasabb alkat vagy, akkor shagyat. Érzékenyek és nagyon okosak, igazi egygazdás lovak, és ha jól doglalkoznak velük, akkor nem lesznek idegbetegek. Túrákra tökéletesek, laza és könnyű a mozgásuk, na meg erre lettek kitalálva, hogy minnél több kilómétert tegyenek meg.

400ezerért már kapsz választási vagy évws csikót, de ha nem akarod kimaxolni a keretet, akkor arab félvért vegyél, olyat, amelyikben az a arab vonal dominál. Lényegesen olcsóbb, mint a tisztavérű.

2020. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 adik kommentre:köszönöm szépen!
2020. márc. 6. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!