Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki lehet nevelni egy 4-5 éves...

Ki lehet nevelni egy 4-5 éves lóból a "lovazást"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A ló, akit lovagolok rettenetes módon lovazik. Ha elől megyek kipördül és visszafordul a mögöttem lévő ló mögé, ha egyedül vagyok akkor a megszokott helyeken is fordulgat ki. Az első alkalommal amikor felültem rá le is estem, azóta egyszer sem. Próbáltam átlovagolni, mentem vele pályában ott sikerült rávennem, hogy szépen menjen, jó lábra vágtázzon és hogy ne forduljon ki alólam. Ez egyszeri alkalom volt, azóta ült rajta más is és visszasüllyedt ugyanarra a szintre, mint amin elkezdtük. Ki lehet belőle nevelni vagy ez örökre benne marad és már csak "tompítani" lehet ezen a rossz szokáson?


Válaszokat előre is köszönöm.


2020. márc. 5. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A mit? Vonatozást? Ha iskolaló, akkor nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, max egy idő után azt éred el, hogy veled nem csinálja csak néha bepróbálkozik.
2020. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A lovazás mit takar? Vonatozást?


Tied vagy iskola ló?

Ha iskola ló esélytelen a dolog.


Ha saját akkor teljesen előlről kell elkezdeni a belovaglást,mintha csikót akarnál belovagolni.

Határozottnak kell lenni vele. Ha nagyon makacs egy-két nagyobb pálca használat se árt csak hogy észre vegye magát.

Kérj meg egy edzőt hogy segítsen pontosan mikor add neki ezeket a segitségeket. Ha össze vissza ütlegeled nem fogja érteni és le is fogja tojni.

Keress fel egy edzőt vagy lókiképzőt.

2020. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!