Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van Budapest környékén olyan...

Van Budapest környékén olyan lovarda, ahol van olyan lò ami 110 kilòs embert is elbír?

Figyelt kérdés
Érdeklődtem pár helyen és 100 kilò felett eddig nem vállalta senki.

2020. márc. 6. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs. Én legalábbis vagy egy tucatnyi helyet végigkérdeztem hasonló céllal.

Olyan hely kéne, ahol van sodrott/hidegvérű ló, de nem jellemző iskolalónak sajna.

2020. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem a kérdesre valaszolok csak a ledöbbenésemet akarom kifejezni.

Inkabb kinoznál lelkiismeretfurdalás nelkül lovat a több mint 100 kilóddal,mint hogy lefogyj??? Elbirna a legtöbb ló 100 kilót vsak kinzás.... ne legyel már ilyen rohadt önző fogyj inkabb le,ne allatokat akarj kínozni.

2020. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Szebben leírom mint az előző.


Egy átlagos ló is elbír lazán 100 kilót, a gond csak az hogy mivel gondolom ne tudtok lovagolni, nagyon pattogni fogtok. Egy 50 kilós ember is ha pattog egy hidegvérü ló hátán is lazán tönkre vágja a sok ütődés miatt. Akkor képzeld el ezt 100 kilóval.

Láttam sajnos olyat is hogy a csaj csak 70 kiló volt de ahogy pattogott a ló hátán, minden egyes ütődésnél süllyedt lefele a háta a lónak. Nem volt szép látvány. Ráadásul a ló be is feszült, felszegte a fejét és mereven ment ami szintén nem jó se a lónak se a lovasnak.


Ha nagyon szeretnétek lovagolni érdemes lefogyni minimum 70-80 kilogrammra.

2020. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ne legyetek már ennyire negativak, nem feltétlen kövér. Öcsém, és jó pár tek-es ismerősöm 100 kiló fölött van, és egyik sem túlsúlyos, hanem 180+ magasak és nagyon izmosak. És ők is szoktak jönni néha lovagolni...

Igaz, nem egészséges a lónak, ha minden nap ekkora terhet cipel a hátán de nem lehetetlen.

A kérdezőnek pedig, inkább érdeklődj magánembereknél, sajnos sodrott lovakat nagyon kevés lovasiskolában alkalmaznak.

2020. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán elbírnak 100 kiló pluszt, mert sok helyen van, hogy ketten is felülnek egy lóra. Az igaz, ha nagyon pattogsz, az elég rossz a lónak. De lassabb tempójú tanulásnál nem lehet gond és nem állatkínzás.
2020. márc. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!