Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem sikerül az állítás...

Miért nem sikerül az állítás és támaszkodtatás?

Figyelt kérdés

Mostanában próbálgatom az állítást, és eddig 2 lónál mondhatni jól ment.

Viszont a 3. ló mindig elfordult az állítás irányába. Pedig hosszú falon voltunk, próbáltam egyenesre állítani, több belső csizmát adtam neki, hogy ne forduljon be, külső száron engedtem, hogy utána tudjon nyúlni, de nem sikerült.

Hogy jobban sikerüljön az állítás, próbáltam letámaszkodtatni: előrehajtottam csizmával, derékkal és kitartottam szárral. Amikor éreztem egy kis súlyt a szárakon, emgedtem rajtuk és megint előrehajtottam a lovat a szárhoz. Viszont ez sem sikerült.

Azt fontos megemlíteni, hogy ő egy lustibb, hajtós ló szóval lehet, hogy nem volt meg a támaszkodáshoz az elég lendület.

Van ötletetek?



2020. márc. 8. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Lusta a lo, meg keves volt a lendület
2020. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lovat nem támaszkodtatjuk, hanem helyesen lovagoljuk, aminek a következménye lesz a támaszkodás. A támaszkodás nem egy feladat!

Állításnál meg valószínűleg sok volt a kezed, azért fordult be a ló. Kellene valaki (edző), aki kívülről kontrollálja, amit csinálsz.

2020. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért fordul el, mert engedtél a külső száron. Tévhit, hogy engedni kell, amennyit a másikkal húzol. Tartsd meg szépen, amúgy nem is lenne állítás, csak kidobja a vállát, na az az ami helytelen.
2020. márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"külső száron engedtem"


Na ez az, amit nem kell, "csak" megtartani kell a külső szárat, amíg a belső szárat rövidebbre veszed, miközben hajtod előre (csizma + csípő).

2020. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!