Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belső és külő szár szerepe...

Belső és külő szár szerepe forduláskor?

Figyelt kérdés

Olyan sok féle variációt hallottam már fordulásra indirekt szársegítségtől, a direkten át az ellentartó és egyoldali felvevőig, hogy nem vagyok egészen biztos a szársegítségekben. (Kíméljenek, akik azt mondják, hogy kérdezzem az edzőt. Ő nem éppen a díjlovaglásra van szakosodva, így egy pongyola "belső szár, külső láb!"-on kívül nem nagyon mond semmit.)

Leírom, hogy én mit szűrtem le az eddig olvasottakból a hajlítás szársegítségeiből és kérlek javítsatok, ha rossz valami:

(előtte félfelvétel, állítás) A belső szárat finoman kezeljük, szinte csak mutatjuk a lónak, hogy merre forduljon, mert nem akarjuk, hogy túl legyen állítva és kimenjen a külső vállán. A külső szár a vállak kiesését akadályozza, lezárja azt, "odanyomjuk" a ló nyakához, de nem húzzuk. Közben egy kicsit engedünk azért rajta, hogy a külső szárnak utána nyúljon a ló, viszont továbbra sem lötyög, hanem "feszes" marad.

Igazából azt vettem észre, hogy ahány lovas, annyi féle variáció a fordulás szársegítsegeihez, de kíváncsi lennek más véleményekre is.

Előre is köszi a válaszokat!



2020. márc. 9. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:
74%
Lovagolni ugyan nem látlak, de elméletben jól gondolod. A első szár gyakorlatilag egy iránymutatás a lónak, de a külső, és nem a belső száron kell a lovat fordítani. A külső szár megfelelő segítségével adsz kisebb vagy nagyobb ívet a fordulásnak. Ugyanakkor a belső csizma kifele nyomja a ló farát, effektíve "ráfekteti az ívre" a lovat, hogy ne úgy nézzen ki, mint a wc-ajtó nyitás közben (lásd sarkokban nem külső szárral húzod ki, hanem a belső csizmával tolod a sarok fele a lovat), a külső csizma pedig megtart, keretet ad, mondhatjuk, hogy az a "kerítés".
2020. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!