Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha a lovam...

Mit csináljak ha a lovam próbálja a nyelve alá venni a zablát?

Figyelt kérdés
Kantározásnál is tátog meg húzza hátra a nyelvét megállítani is alig lehet mert folyton azzal próbálkozik hogy a nyelve alá vegye a zablát, húzza hátra a nyelvét tátog és egy kicsit forgatja közbe a fejét svédorrzó segítene vagy csak elfedné a gondot?

#ló #zabla #orrzó #svédorrzó #kisorszíj
2020. márc. 11. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább zabla csere kellene. Tudtommal van olyan zabla amit nem tud a nyelve alá venni. A nevét sajnos nem tudom ennek a zablának.
2020. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]

Kétszertört vagyis nem durva, a "kanál" miatt pedig nem tudja a nyelve alá venni.

2020. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Plusz a másik.. Orrszíj meghúzva, hogy ne tudja elég nagyra nyitni a száját, tátogó (vagy mi a neve) dettó meghúzva.. Szemétség, én sem szeretem, de egy idő után kis szerencsével talán megérti, hogy nem tudja ezekkel csinálni az ökörséget, és akkor lehet egy-egy lukat engedni, hogy érezze, hogy ott van, de ne szorítsa.
2020. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az orrszíjak, azok durva meghúzása, illetve a zablaváltás is csak elfedi a problémát.

A lovak nem emberek, nem bunkók csak úgy, hanem valami gondjuk van, amire ez egy válaszreakció.

Első körben én a fogait nézetném meg, aztán az egész lovat, felszereléseit és a lovaglásodat is (erős szárhasználat is okozhat ilyet). Valószínűleg valamilyen fájdalma van/kellemetlenség éri, ani kiváltja ezt nála.

Nem biztos, hogy elsőre rájöttök a dologra, de hidd el megéri a probléma gyökerét megkeresni. Ha például a foga fáj, és most elfeded a dolgot egy fulladásig húzott orrszíjjal, akkor később sokkal nagyobb problémák fognak megjelenni, mert csak a tünetet kezelted, nem a kiváltó okot.

2020. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. 4-es teljesen igazad van, egészséges lóból indultam ki. Nálunk van pl egy kisló, nála szimpla rossz szokás, mert évente jön a fogorvos mindenkihez, és akkor is csinálja, ha kell, ha nem.. De jogos, először (mint minden ilyennél) először biztosra kell menni, hogy a lónak nem fizikai gondja van.
2020. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az én lovamat is az előttem küldött kanalas zablával lovagolták be, miután megvettük, kb még 1 hónapig volt ez a zablája de aztán volt mikor beraktunk rendes csikó zablát aztán ha megint átrakta a nyelvét akkor vissza a kanalas. És egy idő után megértette és azóta se csinálja, sima gumis zablával lovagolom jelenleg de volt több zabla cserénk is de egyiknél sem kezdte el. Mondom egy hónap alatt megtanulta. Főleg ha fital a ló és még szokja a felszereléseket, lehet azért csinálja
2020. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

1x tört oliven zablája van, nem fiatal ló 13 éves ugyan azzal a felszereléssel lovagolom kb 1 éve és csak mostanában kezdte el ezt, mielőtt megvettük volt sima 2x tört csikózablája is de azzal nem lehetett olyan jól "irányítani"

2020. márc. 16. 16:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Fogorvos is nemsokára fog jönni a lovardába, 2 évente szokott jönni
2020. márc. 16. 16:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a lovardába is volt egy tátogós. Azt 2xtört olívzablával lovagoltuk, aztán kiderült, hogy farkasfoga van és az kezdte zavarni. Szóval fogdoki, foghúzás + reszelés, pár nap rehab és egy tört gumissal szépen ellovagolható tátogás nélkül.

Persze van olyan ló amelyik rámjött, hogy ha a nyelv alá veszi a zablát, akkor nincs olyan kontroll, szóval lehet egy trükk is részéről, de egészségügyi vagy lovaglástechnikai gond is lehet mögötte. Minden esetre tátikázó ló nem fog elengedetten dolgozni, mert azon munkálkodik, hogy kibújjon a zabla hatása alól.

Esetleg futószáron nézd meg, egy picit tágabb keretben ha lekötöd mit csinál. Ha szépen keresi a támaszkodást, nem jár a szája, akkor inkább lovaglásban lehet a gond, ha úgy is próbálkozik, akkor inkább egészségügyi gond lehet.

2020. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet lekötni a fejét mert telivér és hanyattvágja magát, köszi a tanácsokat
2020. márc. 19. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!