Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nyereg feltörheti a lovat a...

A nyereg feltörheti a lovat a térdtámasznál?

Figyelt kérdés
Ma munka után megízzadt a lovam, a lapocka alatt, a vállainál, mind a két oldalon erőteljesebben megízzadt és kicsit összegyűrödött a szőre. Az előző nyergemnél is néha jobban megízzadt a térdtámasz alatt. A nyeregpárnák alatt nem volt ízzadt, csak a térdem alatt. Mi lehet a probléma, vagy robléma ez egyáltalán?

2020. márc. 14. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy szakértővel megnézetni a nyerget, hogy jól illeszkedik-e.

Ez az össze-vissza izzadás általában nem jelent jót.

2020. márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ott nem kéne jobban megizzadnia. Nézesd meg egy nyergessel, mert ha csak enyhén izzad a ló, akkor a háti töméseknél kéne látni az első kis foltokat. Ilyet még nem is láttam, hogy a térdtámasz alatt... Ott a nyereg elvileg tök egyenletesen fekszik a lovon, a térdtámasz neked van. El tudom képzelni, hogy kifele áll a válla vagy a lapockacsontja más állású, de akkor viszont vagy át kell tömetni a nyerget, vagy másik nyereg kell. Én a helyedben nem forszíroznám így a lovaglást, egy életre szólóan tönkre lehet így vágni egy lovat, ha komolyan nyomja a nyereg.
2020. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valakit később érintene a téma, annak leírom, hogy nálunk egy nyeregemelő megoldotta a problémát. Kicsit nagynak bizonyult a nyergem, és nem feküdt fel rendesen. A tavszi hízást követően lehet később el is hagyható az emelő.
2020. márc. 17. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!