Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy kengyelben a munkavág...

Nem megy kengyelben a munkavágta meg a tanügetés, milyen gyakorlatot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kengyelek nélkül nagyon szépen munkavágtázok, tanügetek, de ahogy felveszem a kengyeleket, kezdek pattogni ügetésben, a vágtám sem olyan simulékony. Szerintetek mitől lehet, vagy milyen gyakorlatokkal tudok javítani rajta?

2020. márc. 19. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Képzeld azt hogy hogy a lábaid rugók és amikor leülsz probálj rugózni lefele ezzel taposba egy kengyelt.

Ehhez volt egy nagyon jó kép és nekem segített is. Próbálj lelazulni, ne feszülj be a kengyelek miatt. Inkább kicsit csuszkaljon a labad alatt a kengyel de arre figyelj hogy ne csusszon bele a labad a kengyelbe es mindig aprenkent probald taposni hogy ne feszulj be de megse hagy el oket.

Erre rá kell jonni igazabol valahogy probalgasd hatha sikerul.

2020. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Láttam én is a rugós képet. Ezen vagyok mostanában, próbálok ráérezni, hogy kengyelekkel is legyen olyan szép a vágtám mint kengyel nélkül.
2020. márc. 19. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy rövidek a kengyeleid?

Nekem is mindig kiesett a lábam, úgyhogy egyre rövidebb kengyel állítottam, de csak rosszabb lett. A túl rövid kengyel miatt feljebb került a lábam és az egész ülésem szétesett, térddel szorítottam, pattogtam, stb.

Kengyel nélkül minden szép volt és jó, mert ott tudtam lefelé “nyújtózni”.

Sok idő volt, mire rájöttem, hogy nem túl hosszú az a kengyelszíj, hanem pont túl rövid.

Elkezdtem hosszúra (vagyis arra a méretre, ami nekem pont jó, mint később kiderült) beállítani. Az elején még megszokásból megmaradt a probléma, de pár alkalom után (úgy hogy figyeltem rá, hogy tudok lefelé menni a lábammal) szépen elmúlt a lábkiesés.


Nem biztos hogy veled is ez van, de egy próbát megér :)

2020. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kengyelben feljebb kerül a térded. Lehet érdemes egy lyukkal hosszabban állítani és a térdedet is ne fent használd, hanem igyekezz lefelé és hátrafelé engedni, illetve taposni a kengyelt. Amikor én is kicsit szétesek felállok pár ütem könnyített ülésben, ha jól csinálom sarkam, csípő egy vonalba kerül, kengyelt is taposom és így ülök le idomítóülésbe.
2020. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Otthon gyakorolhatod lépcsőn a mozdulatot, ezzel edzed a vádlidat is:

A lábujjaiddal, meg a talppárnáddal (ahol a kengyel lenne) ráállsz a lépcsőfokra, a talpad többi része, sarkad a lelóg, majd vádliból feltolod magad, hogy vízszintes legyen a talpad, aztán sokszor elismétled ugyanezt a mozdulatot. Érdemes közben a kezeddel megtámaszkodni kicsit valahol, nehogy lees :D

2020. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!