Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha hátul vagy a ló faránál...

Ha hátul vagy a ló faránál hogy pl kitisztítsd a farkát akkor miért nem rúg meg?

Figyelt kérdés
Oda kell kötni a lábát valamihez? Esetleg meglehet neki tanítani hogy ne rúgjon?
2020. márc. 31. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A ló alapból nem rúg. Ha jól van nevelve, tiszteli és bízik a körülötte tevékenykedő emberben. Illetve előtte jelez, látni a füléből a testtartásából, ha valami nem tetszik neki. Ez egy védekezés a részéről, nem támadás. Ha megleped, hirtelen mögé kerülsz, akkor megrúghat, de akkor is ösztönből teszi. Persze vannak lovak, akiket sokat bántották akkor már eleve támadással védekezik, vagy tiszteletnek és rangsorbeli fölényüket szeretnék kiharcolni az emberrel szemben.

Lovardákban, lovasiskolákban nem igen fog rúgós lóval találkozni.

2020. márc. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*tiszteletlenek
2020. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha MEGSZÓLÍTÁSA UTÁN odaállsz a ló farához és elkezded őt ott tisztítani, tudja, hogy ott vagy és számít veled, azaz nem ijed meg, tehát nem rúg. Nagyon ajánlatos, hogy ne mindjárt "oda" nyúlj, hanem ettől a helytől kb. fél méterre érj hozzá, simítsd meg őt és csak utána érj a célponthoz.

Soha ne közelíts a lóhoz csendben és anélkül, hogy előtte ne adj ki valamilyen hangot. A ló állva, nyitott szemekkel is tud aludni. Ha ilyenkor hirtelen megszólítás vagy zaj nélkül odamész hozz, felriad az álmából és védekezik.

2020. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A ló nem azt csinálja hogy gondol egyet aztán belédrúg mert mögötte vagy, csak akkor rúg ha megilyed vagy védekezik


Ha félsz mögé menni azt is lehet higy melléálsz és odahúzod a farkát vagy onnan pucolod

2020. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém, amikor megvettem rugós volt (tenyészkanca).

Most, hogy kialakult a bizalom, sokat volt vele foglalkozva akár a hasa alatt is átmászhatnék (de ezt a lehetőséget még nem használtam ki, és nem valószínű hogy fogom :P).

Fontam múltkor a farkát kedvtelésből, és csodálkztam is hogy mennyire ellazult tőle.

Csak a neveletlen, bántalmazott, vagy ijedt ló rúg, ha 'nincs oka rá' .

2020. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!