Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Útlevél nélküli, chipes ló?

Útlevél nélküli, chipes ló?

Figyelt kérdés
Tudom, nem szabad útlevéllel nem rendelkező lovat venni, mivel nemtudod igazolni, hogy a tiéd, mert a benne lévő sárga tulajdoni lapot nem tudtad kitölteni. Ugyanez a helyzet olyan lóval is akinek volt útlevele, chipje is van, csak időközben valamelyik tulajnál elveszett az útlevél? (amit nem értek hogy lehetett valaki ilyen béna, de ez most részletkérdés) Lovasok adjatok tanácsot ilyen helyzetre, érdemes-e belevágni? Akkor ha már megvettem a lovat tudom mi a teendő, (elmenni a ló útlevél irodába, utána kijon a ló felügyelő, felmeri a lovat, stb stb..) Inkább arra lennék kíváncsi van-e valakinek ilyen tapasztalata, mennyire kockázatos, mivan ha a régebbi tulaj nem mond le a lóról és akkor szívtam az egészet..?
2020. ápr. 6. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megveszed írjatok adásvételi szerződést, amit két tanú igazoljon. Így amíg nem jön meg az új útlevél, tudod igazolni, hogy a ló a tiéd, kifizetted, megvetted.

Mondjuk az adás-vételi akkor is hasznom, ha útlevelestül veszed a lovat.

2020. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De szerinted az úgy elég? Mert természetesen egy szuper részletes adásvételit mindenképpen íratnék, csak akitől veszem biztos hogy előtte nem iratott, tehát jogilag nem övé a ló. Így is érvényes vajon az adásvételi?
2020. ápr. 8. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy azt igazolni tudjad, hogy te kifizettél érte egy x összeget, és hogy azt a lovat vitted el, amelyik nálad van. Ha iratsz ilyen szerződést, már kevesebb kedve lesz az embernek átverni téged, mert ha bíróságra viszik az ügyet te tudod bizonyítani az igazadat. Én belevágnék.
2020. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :) Már csak 1 kérdésem lenne, szerinted ha az első tulaj (aki a chip szerint a tulaj) annak ellenére hogy én megvettem a lovat, ő nem mond le róla, olyan helyzetben mi a teendő?
2020. ápr. 10. 07:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég kacifántos ügynek hagznik. Beszélj vele, ha kell vele is irass szerződést, hogy a ló a tied. Bár ha már ő is tovább adott a lovon nem hiszem, hogy ilyen előfordulna. Ezeket a papírokat általában lustaságból nem íratják át, no meg van aki sajnálja azt az 1800 forintot amibe ez kerül.

Ismerősömnek is van olyan lovan, lassan 2 éve, akinek az útlevelében az előző előtti tulaj neve szerepel, és még soha semmi nem lett belőle. Az ilyen nem-mondok-le-a-lovamról ügyek az ajándék lovakon szoktak menni, vagy az örökbeadottakon. Ha megkapja az ember a pénzt, akkor utána nem szoktak reklamálni.

2020. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!