Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 évesen el lehet kezdeni...

13 évesen el lehet kezdeni lovagolni?

Figyelt kérdés
Van egy húgom aki szeretne a lovagolni de életében 2× ült lovon kb 10 percig még régen ismerősnél és el szeretne kezdeni lovagolni de én is mindenhol azt látom hogy az ő korában már ugratna meg minden. Én nem értek a lovakhoz és ő se annyira. Illetve milyen felszerelés kell neki hogy el tudjon kezdeni lovagolni?

2020. ápr. 7. 11:09
 1/8 asdfghjklpoiuztre ***** válasza:
100%
persze sokan sokkal később kezdik.
2020. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem kezdésnek fontos, hogy legyen egy kobakja, kesztyűje, talán egy jó lovaglónadrág de lehet elsőre szűk melegítő is megteszi. Később lehet saját pálca, lovaglócsizma. Legalábbis nekem ezek voltak a kezdő felszereléseim :)
2020. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
50 évesen is el lehet kezdeni. Nincs életkori megkötés 😁
2020. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor el lehet kezdeni :)

Én elsőre nem vennék semmit, hisz az is lehet hogy 1-2 alkalom után megunja. Illetve az elején a lovarda is biztosítja a kobakot meg ilyesmit.

Viszont tapadós gatyába menjen, ami nem csúszós anyagú. A cipőnek legyen zárt és legyen egy kis sarka, különben belecsúszhat a lába a kengyelbe. Kobakot, pálcát, gerincvédőt adnia kell a lovardának.


Később, ha szeretné folytatni a lovaglást akkor az alap felszerelések: lovaglónadrág, lovaglócipő+chaps/lovaglócsizma, kobak, gerincvédő. A kesztyű és a pálca helyzetfüggő, nem létszükséglet, majd kitapasztaljátok, hogy van-e rá szükség.

2020. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami kell passzos naci (nem farmer), hosszú zokni (ne legyen kint a bokája), jobb helyzeken az elején a cipő mindegy, mert nem kap kengyelt, míg nem fix. Kobakot adniuk kell, igényesebb helyeken gerincvédőt is adnak. Ha rendszeresen jár majd lovagolni, az első dolog, amit beszerezni, egy saját kobak legyen.
2020. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Persze, nyugodtan kezdje el. Szinte mindenhol adnak kobakot, de azt szerintem érdemes venni hogy legyen saját, ezen kívül a gerincvédő ami fontos. Aztán vehettek csizmát, lábszárvédőt, gatyát, kesztyűt de ezek nem a legfontosabbak
2020. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 13 évesen kezdem és teljesen rendben volt minden. Eleinte nem annyira fontos a felszerelés, de egy idő után egy kobak azért fontos lesz.
2020. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kobak, gerincvédő, csizma, nadrág a legfontosabb, ebben a sorrendben.

Illetve egy kényelmes kesztyű, póló, pulcsi, de ezeknek nem kell feltétlenül lovasnak lenniük.

2020. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!