Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szorítom a térdemmel a nyerget...

Szorítom a térdemmel a nyerget, de nem tudok leszokni róla?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kiesik a lábam a kengyelből, bármennyire rövidre állítom. Rájöttem hogy ez -és még pár üléshibám- egy nagy probléma számlájára írható: lovaglás közben szorítok a térdemmel.

Mit tudnék tenni, hogy elhagyjam ezt a rossz szokást? Azért csinálom, mert a térdem nélkül nem érzem magam biztonságban, könnyen elvesztem az egyensúlyom. Így tudok kapaszkodni és egy bakolásnál sem esek le.

Próbáltam tudatosan ellazítani magam, de csak ideig-óráig ment, egy-egy megijedésnél elvesztettem az egyensúlyom és tudat alatt, szinte azonnal elkezdtem megint térddel kapaszkodni. Van erre esetleg valami praktika?

(A sarok lenyomást, szőrén lovaglás próbáltam, de egyik sem segített. A futószárazás lehet jót tenne, de hozzáértő oktatók nélkül azzal se megyek messzire.)


Tudom, hogy egy jó edző kéne, de nálunk közel, s távol csak két lovarda van és egyik helyen sem valami színvonalas az oktatás. Próbálok tanulni, ahol csak tudok (pl. szakcikkek, videók), de ez a térdprobléma kifogott rajtam.


Remélem nem reménytelen az ügy, szeretnék javítani a hibáimon.


2020. ápr. 12. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a térded miatt esik ki a lábad s kengyelből. Ha valóban lent van a sarkad, akkor elvileg nem eshetne ki.

Ha egyáltalán nem megy az elengedés, akkor próbáld meg inkább combbal szorítani.

2020. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia,nem fog neki menni combbal,te félsz a lovaglástól esetleg a lótól is.gyerekkori rossz élmény esetleg?

Én is igy voltam feladtam,és az edzőm is látta hogy nem bízok magamban és félek,a lovaglás csak akkor fog menni ha nincsennek félelmeid.

Mint sport,de hobbiból néha pár percre fel ülhetsz és szoríthatod ..én is ezt csinálom.

2020. ápr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Abszolút nem félek a lovaktól és szerintem a lovaglástól sem. Estem már nagyon csúnyákat, de mindig önszántamból ültem vissza.

Maximum annyi “félelem” van bennem, hogy egy bakolásnál például kapaszkodok, ahogy tudok, mert nem akarom a földön végezni :D


Az kimaradt, hogy lépésben viszont teljesen laza vagyok, ott valamiért nem szorítok a térdemmel.

2020. ápr. 13. 08:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem gond ha szorítasz a térdeddel.

Az viszont gond hogy úgy szorítasz hogy közbe felhúzod a lábad.

Én is igy voltam csomó ideig hogy hiába nyomtam le a sarkam előre lecsuszott a labamrol a kengyel mert nem tapostam.

Rugozni kell folyamatosan a kengyelbe. Akkor is ha a seggeden ülsz tanügetésbe.

Első sorban taposd a kengyelt erre figyelj és utána hogy már nem hagyod el a kengyelt próbálj lazulni. És akkor megfogod a találni mi az a testartás amit keresel hogy megtartsd a kengyeleket.

A térded helyett meg inkább próbálj combbal szórítani.


Esetleg nem túl nagy a ló mozgása? Akkor is elhagytam a kengyelt mert azt hittem leröpülök akkorakat dob a ló. Egy pónin próbálkozz vagy egy apróbb léptű lovon mert ott aztán tényleg csak ülnöd kell. Könnyebb ráérezni.

2020. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Térddel szorítani kell, csak nem mindegy, hogy hol. Felhúzod a térded, ezáltal a sarkad is magasabbra kerül, így mindig kicsúszik a kengyelből. A térded hátra és lefelé engedd, picit nyomd is és taposd a kengyelt. Én szoktam néha műanyag zsetonokat tenni a kengyelre, hogy a lovas ha kellő súlyt helyez a kengyelre, akkor nem hagyja el. Amúgy kengyel nélkül lovagolj sokat, bár van olyan aki, így tök szépen és fixen ül, de kengyellel már szétesik. Mondjuk egy megfelelő méretű nyereg is fontos, hogy a térded a térdtámaszhoz essen.
2020. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, rajtam a kengyel nélküli lovaglás és a tartásjavító feladatok segítettek. Próbálj meg tanügetésben lazítani a térdeden és combbal szoríts jobban. A sarkadat nyomd le mélyen. Tanügetésben rajtam ez segített, ha mindig odafigyelsz ezekre, majd egy idő után átszoksz a helyes tartásra. Én évekig úgy lovagoltam, hogy a vállam begörnyedt, de szerencsére pár hónap alatt sikerült leszoknom róla. Remélem, hogy tudtam segíteni valamit.
2020. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!