Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sodrottam ugrásra meg ezt viheti?

Sodrottam ugrásra meg ezt viheti?

Figyelt kérdés
Most vettem nemreg egy 6 eves sodrott kancát.. Erős jó lábai vannak, testalkat is erős izmos.. Kedve van ugrálni, de nemtudom hogy 70-80 cm-t gyakorlással vinné meg vagy már sok lenne neki,elbirna? 🙂

2020. ápr. 13. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Hiába erős a lába, a sodrott lovak nem az ugrás mozgásformájára vannak kitenyésztve, de nyilván ezt te is tudod, ezért tetted fel a kérdést.

Két hetente egy-két ugrómunkával 80 cm alatt nem lehet elméletileg nagy baja.

Bár kevés olyan sodrott lovat látam, ami 40 cmnél nagyobbat tudna ugrani. A lényeg hogy legyen kiizmolva, utána mosd a lábait hogy hűlhessen, sétáltasd le rendesen. Szerintem egyenlőre próbáld ki szabadon hogyan ugrik.

Azt mondják 40cmt akármilyen ló megugrik, de 80ban nem vagyok biztos.

Remélem tudtam segíteni.

2020. ápr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én egy könnyebb sodrit lovagolok és ugrottunk métert is. 80as pályán röhögve végigmegy.
2020. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocsi de én 80-as pályán shetland pónit is láttam. Simán megy ekkorán, a lábával nem hinném hogy baj lesz ha nem extrém kövér, inkább amiatt aggódnék, hogy mellé visz az ugrásnak, vagy megáll.

Egy jó edzővel ez nem probléma, de ha itt kérdezősködsz, akkor gondolom autodidaktában nyomod.

2020. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Az teljesen más,hogy egyszer megugrasz vele egy 80 centis akadályt vagy pályát mész vele folyamatos 80 centin. Egy rajtengedélyt nem tudnál vele végigcsinalni,vagy annyira aránytalanul sok munka lenne vele,amit "értelmesebb" lóba belefektetsz és 130 centin mész,és megspórolsz éveket. Alkatukból is nehéz összelovagolni,idomító munkát tenni bele,rövid burkolt ,alacsony nyak,zömök ,vaskos ,minden sportot taszító lovak. Ráadást 6 éves még fiatal is,tehát a te esetedben a vak vezet világtalant,addig hagyd abba még össze nem töröd magad.
2020. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem folyamatosan ugratni szeretnél vele, hanem alkalomadtán 1-1 akadályt, azt még simán viheti, 70-80 centi egy lónak azér nem olyan nagy... Én is átugrom azt ami a csípőm magasságában van, és alkatra egy sodrottra hasonlítok :D

Na de komolyra véve a szót, a sodrottak testfelépítése nem az ugrásra van kitalálva, legalábbis a hidegvérű részéről nem, de ki tudja mit kapott a másik oldalról. Nálunk is volt már olyan sodri, aki hidegvérű x kisbéri-arab volt, és elég sokat örökölt az arab vonalból. Egy hatalmas testbe zárt energiabomba volt, igaz mi terepen használtuk, meg főleg kocsiba. Egyet cuppantott az ember és helyből lőtte ki magát vágtába, felcsapott farokkal. Szóval okozhatnak meglepetéseket.

Nem kizárt, hogy lazán viszi a 70-80anat, de ha ugróló volt az egyik szülője nem kizárt. Ha mégis így van, akkor pedig tedd össze a két kezed, mert igazi ritkaságod van. Általában a hidegvérű dominál a sodrottakban.

2020. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

"amit "értelmesebb" lóba belefektetsz és 130 centin mész"

Ne rugaszkodjunk el a földtől 130-on nem megy el minden párszázezer forintos gebe, vannak kivételek, de ahhoz általában komolyabb ló kell.

80 cm pályán elmenni viszont majdnem minden ló képes, a brutál nagydarab hidegvérűk talán nem jól, de nem mennek bele tönkre, max. élvezhetetlen lesz a pálya.

Egy ügyesebb sodri simán teljesítheti, de szakértelem szükséges a kiképzéséhez. Két hordóval és pár rúddal nem fogod tudni otthon egyedül felkészíteni.

2020. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Van egy amerikai csaj, aki percheron lóval versenyzik, itt az angol nyelvű blogja.

[link]

Megfelelő képzéssel lehetséges, de ahhoz rendes akadálypark és hozzáértő edző kellene.

2020. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
69%
Most lehet hogy hülyeséget mondok, de én úgy tudom hogy 1 méterig még a tehenek is tudnak ugrani. :D
2020. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Annyi hülye van itt..


Ez a tehén 1 méter közhely stb.. tegyük tisztába ! Minden ló valamennyire tud ugrani,a legelőn is átugrik egy farönköt,árkot ha kergetik ösztönből. Lehet 1 métert is megugrik,de nem biztonságosan.. A sportlovak,jobban képzett ifi lovak azért kerülnek xösszegbe mert minden fos (kérdezőhöz hasonló) amatőrt rálehet ültetni,biztonsággal körbemegy. Egy ilyen sodrott lehet 3x ugrik egy jót 4.re meg meghal rajta a gyerek.. Nem az a ló alkalmas ugrani ami 1-1 szer átugrik 80-100 centit,hanem amelyik ezt stabilan,biztonságosan folyamatosan tudja,akár pályát menve is.. Kirakok a járásra 1db 100 centis akadalyat ,egyszer anyám is átugorja vele,de csináld meg folyamatos pályát lovagolva,vonalvezetésekkel ,be-ki távolságokkal.. Es igen,értelmesebb lóba ami erre van kitalálva fele ennyi munka kell 2x nagyobb sikerhez. De hajrá,akkor ajánlgassatok egy fos amatornek egy sodrott bogo lovat,most a korona virus idejen plane jo buli bekerulni a balesetire torott csigolyaval.

2020. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
#9: szerintem a legnagyobb hülye innen te vagy, már megbocsáss. Nem azzal van a gond, amit írsz, hanem ahogy. Itt vezeted le a feszkódat vagy mi bajod van? :D Sajnállak hogy képes vagy ennyire lekezelően beszélni számodra tök idegen emberekkel, tényleg csak szánni tudlak.
2020. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!