Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Dijlovas vagy univerzális nyereg?

Dijlovas vagy univerzális nyereg?

Figyelt kérdés
van aki dijlovassal jár terepre, vagy nagyobb távon kényelmetlen? Illetve mik az előnyei átlagban egy dijlovas nyeregnek az univerzalissal szemben?

2020. ápr. 15. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Előnyei a díjlovas nyeregnek nem igen van. Nem túl kényelmesek. Terepre nem a legjobb szerintem.


Előnye az hogy díjlovaglásnál ezt használják és kb. ennyi.

Terepre egy univerzális nyereg vagy túra nyereg a legjobb

2020. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell hazudtoljam az első válaszolót, díjlovas nyeregben járok túrázni, lassan 2 éve, fél órás terepektől egészen a 2naposokig.

Mélyen ültet, hosszú kengyellel is biztonságosan és kényelmesen lehet vele menni, nem, 10 óra lovaglás után se áll görcsbe a térdem, mert szinte majdnem teljesen nyújtott lábbal tudok lovagolni.

Bá az is igaz, hogy nem 60ezer forintos nyeregy, hanem majdnem a dupláját éri... De ha az ember kényelmet akar, akkor nem a nyergen kell spórolni...

Amúgy meg western nyerget ajánlanék túrára, abbó is a Puskásat. Drága nyereg (újonnan 250e, használtan már kapsz 150e körül). Ez a nyereg nem különfélebwestern számokra lett kialakítva, hanem kifejezetten túrára. Aki ült már ilyen nyeregben, az tudja, hogy egy igazi fotel... És egy életen át +1 napig nyereg marad :)

Röviden összefoglalva, puskás féle western nyereg, de ha mindenképpen az angol stílusnál szeretnél maradni, akkor egy minőségi díjlovas, nem kell a legcsúcsabb nyereg, de ne az olcsó szintetikus legyen.

Egyébként most vettem portugál nyerget túrázni, ha érdekelnek a tapasztalatok írj nyugodtan ;)

2020. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha középkategóriában keresel szerintem maradj az univerzálisnál. Viszont, ha nem sajnálod a pénzt nyeregre akkor (szerintem) a díjlovas sokkal kényelmesebb terepen.
2020. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!