Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek miért van elhanyag...

Szerintetek miért van elhanyagolva a lovardákban az elméleti oktatás? Lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Most, hogy itt a járványhelyzet van időm ilyeneken gondolkodni, illetve dolgozni egy rendszeren.

Rengeteg helyen megfordultam már lovasként, illetve pár éve magam is lovasedző vagyok és azt tapasztalom, hogy az elméleti oktatás a lovardák 90%-ban közel nulla.

Nálunk is egymást érik a lovasok, száll egyik a másik után, lovaglás közben el is hangzik nagyon sok információ, de egyszerűen sokan nem tudnak többfelé figyelni. Illetve azt figyeltem meg, hogy sok lovas nem is kérdez, csak csinálja amit az oktató mond.

Igaz a járvány közbeszól, egyszer majd elműlik, de ti örülnétek, ha ott ahol lovagoltok lennének elméleti órák? Mondjuk havi 2x1-2 óra, természetesen nem ingyen, mondjuk 1000-1500 Ft/ alkalom. Lennének témakörök azok szerint lennének meghirdetve és mindneki el tudná dönteni, hogy érdekli-e vagy sem. Pl ló anatómiája, emésztése és takarmányozás, felszerelések (kicsit bővebben, hogy nyereg meg kantár részei), lennének lovaglástechnikai témakörök, lókiképzés, etológia...stb

Korhatárban úgy általános iskola felső tagozattól szóval 10-11 éves kortól ajánlanám, persze emészthető szövegezéssel, sok kép, és hazavihető anyag. Táborokban nálunk ezekat érintjük, de ott sok olyan lovassal is találkozunk, akik csak néha-néha lovagolnak vagy csak táborra jönnek.

Máshol működik ilyan oktatás? Milyen tapasztalaitok vannak?



2020. ápr. 15. 16:11
 1/5 anonim válasza:
49%
Én 5 éve lovagolok és nálam amíg futószáron voltam kezdőként, úgy kezdődött, hogy minden óra elején volt egy kis elmélet. Meg a lovatáborokba külön elméleti óra volt.
2020. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én lovas táborban oktattam elméletet is a gyerekeknek, bár én ötletem volt anno, mikor kérték hogy segítsek a táborban.
2020. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Táborban itt is van elmélet, de sokan nem táboroznak, pl felnőtt lovasok. Nálunk 30-60 perc egy lovaglás, ha már kijönnek, azt az időt végig lovon szeretnék tudni, meg elég szűk az időbeosztás. Rengeteget magyarázok a lovasoknak, de lovaglás közben annyira koncentrál a többség, hogy mit csinál, hogy az elhangzott dolgokat nem jegyzik meg.

Az az igazság, hogy én se vagyok papagáj, mindig mindent mindenkinek egyenként elmagyarázzak, pedig nagyon türelmes ember vagyok. Ezért is gondoltam arra, hogy csoportosan, mondjuk egy péntek kora esti órában elméletet tartani vagy akár egy esős napon.

2020. ápr. 15. 17:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a lovardába van elméleti oktatásba minden hónapban egyszer, de ahhoz képest hogy több mint 200 lovas van a lovardába max ha huszan részt vesznek rajta.


Őszintén szólva én se megyek mert szereten tanulni az elméletet de nem úgy hogy leülök egy csoportba és csak azért megyek a lovardába hogy üldögéljek. Lehetne olyan oktatás hogy kint a szabadba. A lovakon megmutatva. Hiába mondják nekem hogy a ló épp megfeszült ha nem látom pontosan milyen az. Az hogy ülök a vetítő előtt nekem nem jött be. Ha lovakról tanulok legyen előttem a ló és lássam.

2020. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.


Lemaradt a kérdésedre a válasz.

Azért nincs sok helyen elméleti mert sok lovast nem érdekel. Azt hiszik tudnak mindent. Volt mikor egy önjelölt ugró edző leszúrt azért mert a lovam rágta a zablát és rányáladzott szépen. És azt mondta ezt nem szabad hagyni neki mert ettől lesz kemény a szája hogy rágja a zablát. Mondom whaaaat? Te vagy edző?

Másik edző meg a lovait félfelvétellel akarja megállítatni velünk. Akik az elejétől kezdvw ott tanultak lovagolni a pörgős lovakat alig bírták megfogni mert ezzel a kis félfelvételekkel a menős ló nem fog neked vágtából megállni. Akik nem ott tanultak persze megállították teljes felvétellel hisz úgyse feltűnő de hát azért na.


Ilyen emberek inkább ne is akarjanak elméletet tartani.


Sok lovas meg azt hiszi hogy kétszer ült lovon és máris lovas olimpikon. Ők biztos nem fognak eljárni elméletre. Sokan nem igénylik. Szerinted az aki a 3. alkalom után azonnal terepre akar menni elmenne egy ilyen elméletire? Hagyjuk már. Az ilyen szülő se fogja elvinni ilyenre a gyerekét.


Én mondjuk kifejezetten örülnék egy olyan kis füzetnek vagy könyvnek amiben a 0-tól az olimpia felsőfokáig minden levan írva. Illetve minden lóval kapcsolatos dolog amit egy lótulajdonosnak tudnia kellene. Illetve egy tudatlan lónak hogyan kell megtanítani ezt azt. Engem nagyon érdekelne egy ilyen olvasmány mert néha van rá lehetőségem hogy egyedül lovagoljak és akkor szívesen megpróbálnék ezt azt de hát nem tudom hogy s mint kéne. Pedig egy combravaló engedést egy buta állat is megcsinál. Ilyen dolgokat netről bogarászok.

És legnagyobb gond hogy most felkerültem egy jól képzett lóra és eleje és hátulja körüli fordulatot nem tudok vele lovagolni mert sose tanították mit hova kell tennem.

2020. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!