Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet egyszerre többféle...

Lehet egyszerre többféle stílusban lovagolni?

Figyelt kérdés

12 éve lovagolok, angol stílusban, 2 évig versenyeztem ugróban 90-100 cm-en. Most 2 lovam van, az egyik be van lovagolva edző jár hozzám, ugrunk vele. A másik lovamat most kezdenénk belovagolni és én azt találtam ki, hogy western stílusban szeretném, lenne hozzá edző is, elvállalná, ettől függetlenül az "ugrós" edzőm is ugyanúgy járna ki hozzánk.

A kérdés az lenne, hogy ez megvalósítható, vagy nagyon bezavarna a 2 stílus párhuzamos űzése, és inkább le kéne tennem a voksom csak az egyiknél?

Nagyon megtetszett a western lovaglás, anyagilag sem okozna gondot, de nem szeretnék felelőtlenül cselekedni, ezért kérem ki nálam tapasztaltabbak véleményét.


2020. ápr. 19. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Össze fog keveredni hogy akkor most hogy meg mi van. Legyen belovagolva az egyik stílusba és ha az megvan akkor lehet a másik stílusba belovagolni
2020. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 2 stílusban lovagolni, én is azt csinálom. Az elején mindig kicsit összekavart vagyok, de nagyon hamar átállok. Nehéz, és 100%osan ott kell lenni fejben, de nem lehetetlen.
2020. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Emberként simán lehet, főleg, ha minden adott hozzá, hajrá! :) Viszont versenyszinten űzni mindkettőt nehézkes lenne (pl. ütik egymást hétvégén a versenyek), de gondolom nem is ez a célod.


Viszont lónál én nem ajánlom, hogy mindkét stílusban belovagolják. Bizonyos segítségek mást-mást jelentenek a két stílusban és a lóhoz is máshogy állnak hozzá (pl. a westernes ló nem fog neked örülni, ha folyamatosan feszes száron dolgozol vele, az angolos lovat pedig nehézkes szár nélkül megfelelően “összeszedni” (persze nem lehetetlen, de az már egy igen magas szint).

2020. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1: ne haragudj, látom kicsit hülyén fogalmaztam. Szóval 2 edzőm lenne egyszerre, az egyik azzal a lóval edzene, akivel ugrok, a másik azzal akivel western stílusban szeretnék. A ló még nincs belovagolva, most kezdenénk a westernes edzővel, a másik edzőm csak a másik lovat edzené. Kicsit zavaros de remélem átlátható. Itt inkább arra szeretnék kitérni hogy én mennyire zavarodnék bele.
2020. ápr. 19. 20:23
 5/7 A kérdező kommentje:
#3: én is magam miatt gondoltam, természetesen az egyik csak angol stílusban lenne vagyis már van, és a fiatalabbikat pedig csak westernbe. És nem, nem terveztem versenyezni vele, majd az ugróba szeretnék egyszer visszamenni versenyezni. Őt csak ilyen itthoni úgymond "használatra" vettük, testalkatából kifolyólag nem lenne alkalmas semmilyen versenyre :)
2020. ápr. 19. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Anky van Grunsven elég menő díjlovas és ment reiningben is. Keress csak rá, érdekes.
2020. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

[link]

Eeegen, baromi menő.


A kérdezőnek:

Nem lehetetlen, Amerikában nem csinálnak akkora ügyet belőle, sokan lovagolnak mindkettőben.

2020. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!