Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért fordítja kifelé az első...

Miért fordítja kifelé az első patáit a lovam?

Figyelt kérdés

Ez a "probléma" inkább csak állásban észrevehető. Én eddig úgy vettem észre, hogy a mozgásban egyáltalán nem gátolja. Szép mozgású lóról van szó. Viszont mikor például legel, én meg kimegyek hozzá, mindig azt figyelem, hogy csámpás az első 2 lába. Ami érdekes, mert (mindig van rajta ín- és bokavédő) inkább a bokavédőjét koptatja, pedig azok szépen állnak. Nem vettem észre azt se, hogy jobban koptatná a patájának a külső vagy belső részét. Nem patkolt ló, nem is szoktam vele kövesúton, köveken menni. Esetleg kovácsot kellene megkérdeznem erről? Eddig még nem említette, hogy bármi baja lenne. Igazából így az egész úgy tűnik, mintha csak én fújnám fel. De csak amiatt aggódom, hogy a későbbiekben problémája lehet belőle (pl sántulás). Még elég fiatal, 4 és fél éves lesz, de még mindig nől. Előfordulhat, hogy amiatt állt be neki így, mert kicsit korábban lett belovagolva, mint kellett volna? (2 évesen, mert már akkor is viszonylag nagy volt, és az akkori gazdái úgy gondolták, hogy el tudják már kezdeni..) Vagy lehet csak szimplán amiatt, mert még nől(t)? Másnak is volt ilyen? Lett belőle a későbbiekben probléma? Főleg 10-20 éves lovakra gondolok.

Egy kicsit össze-vissza írtam, bocsánat. Remélem azért érthető.

A válaszokért előre is köszönet.



2020. ápr. 19. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A francia lábállásra gondolsz (keress rá a neten, ha nem tudod pontosan milyen és hasonlítsd össze a lovaddal)?

Bocsi, csak ez a “kifelé áll a pata” több minden is lehet, függően attól, hogy ki hogy érti.


Egyébként én a 2 éves belovaglása miatt jobban aggódnék, mint a lábállása miatt. A 3 éves kor is korai, nem hogy 2! Persze, nem a te hibád.

A helyedben átnézetném dokival a lovat, a hátát főleg. Ilyen korban még nagyon sok helyen nincs “összecsontosodva” a ló, így komoly problémákat okozhat, ha ekkor terhelés éri.

2020. ápr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Franciás a lábállása, ami a bokázást is okozhatja.

Bokázás: az állat, főként ügetésben, az előrelendülő lábával az ellenoldali lábát, leggyakrabban a csüdöt megüti. Többnyire legyengült és franciás lábállású lóra jellemző.

Szóval érdemes lenne a kováccsal is, meg egy állatorvossal is konzultálni, hogy javítható-e. Amúgy ez sokszor genetika.

2020. ápr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, néztem interneten képeket és francia lábállású. Egyébként a korai belovaglása miatt is aggódtam, azért is mert nem is kapott valami túl jó alapokat. Ennek kapcsán fel is kerestem már pár olyan embert, akik talán jobban meg tudják ítélni, hogy ilyenkor mivel segíthetnék legjobban(profibb versenylovassal, lókiképzővel és lócsontkováccsal). Én felvetettem azt az ötletet is, hogy pihentessem-e még egy darabig. De ők azt mondták, hogy inkább csináljak úgy mintha most kezdenénk a vele való munkát, szóval mindent az alapoktól. (Persze edző segítségével.) Szóval emiatt most 60%-ban talajmunkát végzünk, aminek köszönhetően már most hatalmas a változás. Rengeteget izmosodott és ügyesedett azóta, hogy hozzám került. Ezért nem is tértem ki bővebben a kérdésemben erre. A francia lábállás mennyiben fogja zavarni őt a későbbiekben? Érdemes (illetve javasolt) a gyógyaptkón elgondolkodni? Csak azért kérdezem meg, mert én úgy vettem észre, hogy ez inkább engem zavar csak, őt nem igazán. Semmi fájdalma nincsen, a mozgásban nem tűnik úgy mintha zavarná (minden futószárazásnál figyelem). Egyedül talán az, hogy összeüti a hátsó bokáit. De mivel van rajta mindig bokavédő, nem tudom, hogy ez mennyire lesz probléma a későbbiekben. Mindenféleképpen fogok másik kovácsot is hívni, hogy megnézze. Csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Esetleg van olyan itt, akinek a francia állású lovának kellett gyógypatkó? Vagy máshogy kezelik?
2020. ápr. 21. 15:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ezer köszönet a normális válaszokért.☺️
2020. ápr. 21. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg meglepően normalist válaszokat kaptál, a legtöbbször leoltanak a fszba :D told pacsiztam én is mindenkinek ezért :D
2020. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*zöld
2020. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg franciás ló közlekedik a világban. Ez kicsit olyan, mint amikor az embernek X vagy O lába van. Valamilyen szinten javítható, de tökéletes nem lesz. A csontkovács jó ötlet, hogy ő mit javasol, esetleg a speckós patkó is jó, de nem feltétlen létszükséglet. Ez egy külleme hiba.

Dicséretes, hogy ennyire odafigyelsz a lovadra.

2020. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Őszintén szólva én is arra számítottam, hogy lesz egy pár beszólás azért. 😃
2020. ápr. 23. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!