Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes 25évesen elkezdeni...

Ernalittle kérdése:

Érdemes 25évesen elkezdeni lovagolni tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves vagyok és most jutottam el odáig, hogy megengedhessem magamnak, hogy lovagolni tanuljak. Versenyekre járni nem szeretnék, csak annyira vágyok,hogy magabiztosan meg tudjak ülni egy lovat, esetleg terepre is kimehessek az ismerőseimmel. Viszont a család csak lebeszél, hogy már felesleges,mert gyermekkorban el kellett volna kezdeni és így csak pénz kidobás. Nektek mi a véleményetek erről?


2020. ápr. 20. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nincs késő:D ismerek olyat aki 38 évesen kezdte és jó lovas lett belőle. Nincsenek olimpiai céljaid szóval kezd csak el, sok sikert!:)
2020. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne késő? 70 évesen sem lenne az, nem versenyszerűen akarod csinálni. Ilyen alapon még futni sem érdemes, hiszen cipő is kell hozzá. Kondi teremről ne is beszéljünk.
2020. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem késő. Volt bértartónk 40 évesen kezdte, versenyzett is távlovaglásban. Szóval ez ne legyen visszatartó erő. Lehet azért mondják ezt a szüleid, mert féltenek, de felnőttként csak el tudod dönteni, hogy valami jó vagy sem. Nyugdíjas ismerősöm is nagyon szeret terepen tekeregni. Hát még én ☺️
2020. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Szia! 28 évesen kezdtem, 4 évvel ezelőtt egy rakat problémával.. Most ott tartunk, h már csak terepre járunk kb 2 éve, és imádom. Azzal kezdtem, h 120 perc futószár után kipurcantam, most a néha 2 órás terep sem zavar, max kellemesen elfáradok. Annyiban valós, ha versenyezni szeretnél ( ez később is felmerülhet benned. Nekem pl a z volt a nagy álom, h megpróbálhassam, most meg akadályokat vennék, kipróbálnám a lovasíjászatot :D ), akkor lehet, h késő, de szerintem még akkor is van lehetőség szabadidős versenyeken indulni. Ha gondolod, pr beszélgethetünk :)
2020. ápr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Huhh azért a 120 perc futószáron durva. Én a kezdő 30 percet szoktam, az is bőven elég, mert kipurcannak intenzív foglalkozás mellett, meg a lónak se jó 2 órát futószáron pörögni. Attól nem fogsz gyorsabban tanulni, de ha leosztod heti 4 alkalomra, naaa attól lehet fejlődni.

30 évesen kezdtem ugratni, nincsenek versenyambícióim, mert csóró vagyok hozzá, de max szabadidős versenyen, még lehet indulok.

2020. ápr. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok.. Ciki, de elírtam. 10 perc után purcantam ki :D :D 120 perc, egyszerre? 3 év után, terepen. Sima, lépés-ügetés volt. 2-3 alkalommal voltam, 2 óráson összesen. Szóval nem tudom, h sikerül félrenyomni.
2020. ápr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, mióta lovagolsz, és heti hány alkalommal? Én is fél órával kezdtem, aztán 1 jó év után lett heti 2x fél óra, majd heti 2 alkalom, 1x 1óra+ 1x 30 perc, majd jött a heti 1 terep a pálya helyett. Mivel nagyon elszoktam a mozgástól, plusz eü gondok is vannak, örültem, amikor eljutottam oda, h 10 perc lépés után nem voltam kipurcanva :D
2020. ápr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5 vagyok! Mostanába kb hetente kerülök lóra, pedig edző vagyok, de csak másodállásban. Sajnos van, hogy kimarad 2-3 hét, utána én kicsit előbb fáradok. Amikor egyetemistaként még szabad ember voltam, akkor nagyon sokat lovagolt ám, főleg terepen, egész napokat csavarogtam, most sajnos erre nincs időm.

Gyerekként kezdtem, tényleg olyan, mint a bicikli, ezt nem lehet elfelejteni. Sportolok most mást is, így nem visel meg fizikailag egy-egy kihagyás.

Több ismerősöm is felnőttként kezdte a lovaglást, illetve nekem is vannak felnőtt tanítványaim, sok függ az erőnléttől, aki jár kondizni, sportol, kicsit jobban lehet haladni.

2020. ápr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!