Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van két problémám az ülésemmel...

Van két problémám az ülésemmel kapcsolatban, ezek miért lehetnek?

Figyelt kérdés
Ha nagykört sokáig folyamatosan lovagolok akkor a belső kengyelből mindig kicsúszik a lábam. Ez inkább fedettben szokott megtörténni, mert akkora a pálya hogy egy nagyobb futószárazó körben lehet menni, konkrétan kocka alakú. Pedig megnéztem magam képeken és videókon, a sarkamat le tudom nyomni rendesen, de ilyenkor a belső kengyelt mindig elvesztem. Ha teljes lovardában kell lovagolni vagy egyéb feladatokat kell végrehajtani akkor nincs baj.Ez már szerencsére javult, de még alkalmanként megesik, hogy kicsusszan a lábam a kengyelből. A másik hiba az az, hogy a térdemmel egyáltalán nem szorítok, és az edzőm mindig mondja hogy: "Szorítson a láb!" De ha szorítok akkor felhúzom a térdem és nem tudom hogyan kéne megszorítanom a lábam anélkül, hogy ezzel a testem elvesztené a kapcsolatot a lóval és elkezdenék pattogni. De nem volt belőle semmi baj még, van egy ló akin nehéz volt kiülni a tanügetést, de csak annál az egynél. Ezen kívül minden jó, nem csapódok hozzá a nyereghez, a sarkam lent van és nincs benne a ló oldalában. De gondolkoztam rajta, hogy van amikor akármilyen határozott vagyok, nem reagálnak a lovak úgy a segítségadásaimra ahogy más lovasoknál. Ennek köze van ehhez az ülési hibához?

2020. ápr. 22. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a térddel kell szorítani.

A láb fejed fordítsd befele és akkor térd már nem is lötyög, szépen bele illeszkedik a térdtámaszba.

Combbal szorítjuk a lovat és vádlival is kapaszkodunk.


Nagykörbe mindkét kengyelbe terhelj. Az lehet a gond hogy csak a külsőbe terhelsz. Terhelj mindkettő egyformán. Ne dőlj se ki se be hanem csak fordulj a vállaiddal rá az ívre (meg a ló is).


Ha ezt kiabálja ah edző hogy szorít a láb akkor nagyon lazák a lábaid. Nem is tudom hogy lehet laza lábakkal lovagolni. Minden ütemre zár a csizma ilyenkor lehetetlen lelazítani a lábakat könnyűügetésbe.

2020. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vádli nem kapaszkodhat. A comb szorít, ha befordítod a lábad, akkor a térded is befordul (mint aki készül bepisilni). A lábszár finom a ló oldalán van (nem kell szorítani, de rongybaba se legyél, csak érezd a lovat) amikor segíséget ad, akkor szorít, adja a jelet. Ha állandóan szorongatod betompul a ló.

A segítségadásaid lehet nem elég határozottak, vagy hülyének néz a ló. Utóbbi esetben szoktam odapöccinteni egy nagyobbat, hogy ugyan már dolgozni kéne és akkor finomabb csizmára is megy.

2020. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lábfejnek párhuzamosnak kell lennie a ló oldalával.

Alapbol nagyon sok lovas kifele csámpás ami nagyon csúnya és nagyon rossz mert pl bökőt az ilyenek nem is tudnak viselni mert folyamat a ló oldalába lenne.

2020. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A lábfejem párhuzamos, nincs benne a sarkam az oldalában, a lábfejem be van fordítva de úgy hogy a lábujjaim néznek a ló oldala fele. Mint ahogy az előbb is írta valaki, mintha nagyon kéne wc-re mennem.
2020. ápr. 22. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!