Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló adás-vét...

Mennyibe kerül egy ló adás-vételi vizsgálata?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudna ajánlani nekem egy orvost, árral együtt, azt megköszönném :)

2020. ápr. 23. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik környéken keresel?
2020. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom pontosan, csak azt tudom, hogy ha 1,5 millió alatt van a lovad, akkor gondold meg kell-e. Sose árt egy vizsgálat, de mindent nem lehet kiszűrni. Olcsóbb lónál egy-két próbalovaglás, és egy jól megírt szerződés nagyjából elég. Ha mégsem, úgy bebukhatod egy drága vizsgálattal is, persze csökkenti a kockázatot.
2020. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kb 5000 ezer volt nálunk egy röntgenkép, mondjuk nekünk összesen 80 ezer körül jött ki, de nekem sportra kellett, amúgy szerintem meg lehet elégedni kevesebb képpel is. Az elsőnek szerintem amúgy nincs igaza, nekem két lónál is olyan rendellenességeket szűrt ki a röntgen, hogy több százezer vagy millió lett volna a kezelésük, szóval szerintem csak jobban megéri egy 800 ezres lónál is röntgeneztetni.
2020. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint a másodiknak, bocsi
2020. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondom, sok egészséges ló van, ami 20 évig ló de nem biztató a röntgenje, és rengeteg olyan van, aminek jók a képei mégis előfordul hogy nem jár tisztán.

Ha van rá pénzed, csináltass többszázezerért képeket, mert az biztos hogy ártani nem fog, de ne csak a lábáról, mert nyak és hát tájékon is lehetnek gondok.

A tüdejét is alaposan nézesd át, mert sokszor több fejfájást okoz egy ártalmatlannak tűnő köhögés, mint egy sántaság.

2020. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben egyetértek veled, végül én is olyan lovat vettem, amelyiknek volt egy-két eltérése a röntgenen, viszont azért egy állatorvosi ellenőrzésnél általában nagyon gyorsan kiderül ha van valami nagy baja, szóval szerintem egy egymilliós lónál pl 60 ezer forint már simán megéri, főleg hogy utána a kezelések mennyibe kerülnek. De ez persze mindenkinek a saját véleménye. Szerintem aki megteheti ne ezen spóroljon.
2020. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja meg amúgy még azt hozzátenném, hogy szerintem attól is függ, kinek mennyi lova van, mit engedhet meg. Ha lenne 17 lovam és meglátnék potom pénzért egy ígéretes lovat, van esély rà, hogy én sem röntgeneztetném le. De úgy hogy az ember az egyetlen drága kincsét keresi,, mint én, én nem lennék nyugodt.
2020. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!