Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megrándult a lovam hátsó...

Megrándult a lovam hátsó lába! Mit ajánlanátok kezelésre?

Figyelt kérdés

A szokásos napi pata pucolás közben a bal hátsóhoz érve elnézegettem, milyen másnak látszik. Elkezdtem tapogatni, aztán döbbentem le, hogy ez nem normális. csüd ízület felett az inakat nem tudom kitapintani, felduzzadt neki, merő egyenes, nincs besüppedés az inaknál, nagyon minimálisan érzem, hogy meleg, de sántítani kicsit sem sántít. Nem is fájlalja, hagyja, hogy tapogassam.

Locsolgatom neki. A kovács javaslata az, hogy ha forróbb lesz vagy rosszabbodik akkor hívjam orvost. De addig valami tapasztalat? Mit tudok tenni az érdekében a hűtés mellett? Valami lóbalzsam vagy egyéb kence? Sétáltatni?

Előzménynek hozzá teszem, hogy reggel nem volt egyáltalán ilyen neki. Ma nem dolgozott, éppen a pata pucolás után következett volna a délutáni órákban a meló.:)



2020. ápr. 25. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Sétáltasd, hűtsd 15-20 perceket, a legjobb ha betonon sétáltatod. Valami vízhajtó krém kéne, szárító hatású a lábára.
2020. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen (normális, lóhoz értő) állatorvost hívnék.

A kovács nem orvos és ha neadjisten’ valami komoly baj van akkor azon az 1-2 napon is múlhat, hogy sánta marad-e a lovad egész életére vagy sem.

A láb az egyik “legfontosabb része” a lónak, nem szabad rajta spórolni.

2020. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Veyxat gélt próbáld meg esetleg. Állatgyógyszertárban recept nélkül kapható.
2020. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hívtam dokit, még aznap. :) természetesen javult, teljesen lelappadt. Hál istennek! Az utolsó válaszolónak mondanám, hogy lehet hogy elnyomtam a válasz értékelését! Bocsi! És köszi! Megpróbáljuk azt is!^^
2020. ápr. 28. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!