Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok vagytok?

Lovasok vagytok?

Figyelt kérdés
Most (172cm) 19 éves lány vagyok. Régen kb 8-10 éve lovagoltam utoljára, volt egy lehetőség lakóhelyemen, de aki vezette a tanyát sajnos meghalt. Nem találtam más helyet és őszintén nem is akartam. Én mindig egy duci gyerek voltam és vagyok csak idősebb kiadásban. Szégyelltem magam. Most 90 kg vagyok és már leadtam jó pár kg-ot. Motivációm az, hogy mehessek lovagolni úgy, hogy ne érezzem kényelmetlenül magam. Viszont régi vágyam az is, hogy lovas versenyen részt vehessek. Díjugratás a szívem csücske és tudom, hogy le vagyok maradva az ilyenkor már 10+ éves tapasztalatokkal rendelkezőktől és ugyebár jelenleg a súly, de ezen dolgozom elég keményen. Szerintetek van esély arra, hogy versenyen résztvehessek? Igazából nem kell kímélni, őszinte, bár kulturált véleményeket szeretnék látni. Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2020. ápr. 27. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lesz egy jó edződ és egy jó lovad/edződned a lova akkor simán versenyezhetsz
2020. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esélyed az mindig lesz. Még lábak nélkül is penne esélyes lovas versenyen részt bár nem díjugratásban.


Jelenlegi problémád ugye a súlyod. Ez mivel megváltoztatható semmi se tud később meg akadályozni a versenyzésben.


Fogyj le annyit amennyi a te magasságodhoz megfelelő súly lesz és utána kezdj neki a lovaglásnak.

Még nem vagy lemaradva.

Viszont ezzel a súllyal nem valószínű hogy lóra ülhetsz illetve ha mégis lenne olyan hely kérlek ne tedd.

Egy 50 kilós ember is ha pattog a ló hátán akkor komoly hát problémákat tud okozni a lónak. Már pedig pattogni fogsz az elején biztosan hisz rá kell érezni a dologra. És a 90 kilód minden egyes lépésnél a ló a hátát ütöd.


Illetve esetleges eséseknélnekkora súllyal sokkal nagyobb kárt tudsz magadban tenni mint ha kicsit sportosabb lennél.


Láttam már 120 kilós embert esni egy lóról. Nem esett le durván és nem is esett neki semminek, csak szimplán oldalra ledőlt. Hát kelkett 15 perc míg össze kaparta magát segítséggel. Míg egy fittebb lovas egybilyen esés után 15 másodperccel talpon lett volna és fél percen belül újra lovon.

Nem azt mondom hogy nem fáj az esés ha kisebb vagy de könnyebben összeszeded magad egy hasonló eset után.

2020. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne 80 kilóra lemenni, vagy még lejjebb.

Milyen szinten akarsz versenyezni? Mert vannak ilyen szabadidős lovas versenyek, ahova nem kell rajtengedélyvizsga és költözni se annyira muszáj. Start díjat kell fizetni annyiszor ahány számban indulsz. Vannak ugró számok is, 50-60 cm, 70-80, meg 90-100. Természetesen ha stílus számban indulsz, akkor teljes hivatalos versenyszerkó kell zakóstól mindenestől, de amúgy nem kötelező a fehér nadrág se.

Itt nem kell profinak lenni, akinek rév-jé van az külön kategóriában indul. Ha csak a versenyélményt szeretnéd ez elérhetőbb.

Hivatalos versenyekhez kell regisztrált edző, rajtengedélyvizsga,sportorvosi,egyesületi tagság stb.. Na meg komolyabb felkészülés.

Szóval egy szlv, ha súlyban már ott vagy sokkal elérhetőbb.

2020. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Természetesen nem véletlenül nem lovagolok, sokan mondták, hogy a ló elbír, de magam is tudom, hogy nem okés ezzel a súllyal. Minden erőmet belevetem a fejlődésbe, minden szempontból. Hálás vagyok, köszönöm! :)
2020. ápr. 27. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, simán mehetsz versenyre. Nem kell rosszul érezned magad, mert van egy kis súlyfelesleged. Fogadjanak el úgy, ahogy vagy, ne akarjanak megváltoztatni. Az edzőm szerint csak azzal a tudattal lehet lóra ülni, hogy: én vagyok a legjobb lovas. Bízz magadban!
2020. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem maga miatt a súlyfelesleg a gond, hanem a ló miatt,főleg ha ugrani akar. 50 kilóval is szét lehet verni a hátát.

A másik az, hogy nekem volt egy ismerősöm aki 90 kilóval ugrott egy nem túl vaskos félvérrel. Az egy dolog, hogy tök aránytalanul néztek ki, de a lónak azzal a plusz 20-30 kilóval ugrani, érkezni nem egyszerű ráadásul az ízületek is hamarabb tönkremennek. Nekem mindegy, hogy valaki 120 kilósan jól érzi magát, de ha lovagolni, ugrani akar az nem fér bele jóérzésű embernek, mert felér az állatkínzással.

Tudom hogy meglett férfiemberek teljes fegyverzetben jóval többet nyomtak, de nem is ilyen lovakon lovagoltak. Ezek a sportfélvérek ennyit bírnak.

2020. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es kommentelőnek köszönöm a kedves szavakat :) utolsó, igazad van. Igazából nrm kételkedem abban, hogy lefogyok, mert lefogok. Korban is jó lennék még teljesen alapoktól elkezdeni?
2020. ápr. 27. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:

A kor sose számít :)

50 évesen is el lehet kezdeni lovagolni és ha van hozzá érzéke és jól megy neki és pénzben sincs hiány akkor akár 50 évesen is elkezdhet versenyezni.

2020. ápr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok mindenkinek, köszönöm 😊
2020. ápr. 27. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!