Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megszerethetem újra?

Megszerethetem újra?

Figyelt kérdés
Már egészen kiskorom óta lovagolok. Voltak már nagyobb kihagyásaim is. Amikor elkezdtem vágtázni, akkor nagyon féltem, nem éreztem magamat biztonságban (lehet azért is van ez, mert az a ló nem iskola ló volt).Viszont már nagyon megszerettem vágtázni, és viszonylag jól is megy.(terepen volt eddig a legjobb) Csak az előző lovaglásom nem volt valami jó. Főleg nem a vágta. Persze egy olyan lovon mentem, akit eddig sem annyira szerettem, de most úgy az egésztől elment a kedvem. Szerintetek javulhat még a helyzet?
2020. ápr. 29. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Semmiképpen ne hagyd abba, mert egy alkalom rossz volt. Jövő héten megint lesz kedved lovagolni. Kérd meg az edződ, hogy hadd ülhess a kedvenc lovadon, és akkor biztosan újra megjön a kedved.

Tapasztalatból mondom ;)

2020. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Ne hagyd, hogy egy negatív élmény letörjön. Nincs két egyforma lovaglás. Nekem is van, hogy nagyon jól megy a munka a lóval, van hogy vagy én vagy a ló van szétesve. De ez nem tart vissza. Inkább elgondolkodom vajon mit csinálhattam rosszul, min kell változtatni, hogy jobb legyen. Akár megbeszélheted ezt az edződdel is, mert tudod nem csak azért van, hogy a pálya közepén ugasson, hanem tanáccsal lásson el, ha elbizonytalanodnál. Én mindig megkérdezem a lovasaimat, hogy mi a motivációjuk, miért szeretnek lovagolni és mi az a szint, amit el szeretnének érni. De ehhez beszélgetni kell, és neked se kell félned elmondani a gondolataid, akár negatív, akár pozitív. Persze van olyan kollégám aki magasról tesz rá, hogy ki mit gondol vagy érez, az ilyenek mellett egy idő után nem fogsz fejlődni, sőt a kedved is elvehetik.
2020. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az, hogy abbahagyjam - annyi jó élmény után- 100 rossz élmény után sem jutott eszembe. Természetesen 1-2 rossz nem jelent semmit. :)
2020. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!