Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van az hogy akárhányszor...

Miért van az hogy akárhányszor felülök a lovamra hátra nyúl sunyítva és seggbe csíp?

Figyelt kérdés
Bárki ülne rá ez van vagy pluszba még ki is rúg hátra. Kipróbáltam, hogy csak ugrok mellette azaz szimulálom, hogy lendületet veszek és felülnék úgy hogy nem is érek a lóhoz és nem nehezkedem a nyeregre, hogy nem-e a háta fáj de ekkor is hátra nyúl és csíp így ezt kizártam. Le lehet erről szoktatni?
2020. máj. 1. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs tisztázva a rangsor. Nem örül neki, hogy a hátára mászol, mert az munkát jelent.
2020. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még lehet fájdalom az oka.

Ha felszállsz akkor tegyük fel fáj neki.

Viszont ha csak tetteted akkor is azt hiszi felfogsz szállni akkor viszont már amiatt reagál hogyha lehet ne szállj fel hogy ne fájjon neki


Hívj ki hozzá egy dokit.


Ha nincs baja akkor rendet kell tenni a fejében kicsit.

2020. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Ide vezet, ha nincs megtörve!


Szokás szerint lehet lepontozni, meg töröltetni!

2020. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

#3 "Szokás szerint lehet lepontozni, meg töröltetni!"


Fura, ha normális választ írsz akkor nem fogják törölni a kérdést :)


A ló egy állat. Nem megtörni, hanem nevelni kell. Nem szolgát csinálsz belőle, hanem társat.

2020. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
97%
3-as, te minden állatot meg akarsz törni?😂 remélem aranyhalad sincs, még a végén azt is megtörnéd
2020. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Ide vezet, ha nincs megtörve!" Normális ember nem akar megnyomorítani más élőlényt. Talán téged kéne "megtörni" , hátha megjön legalább minimálisan az eszed.
2020. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Volt nála már doki általános vizsgálatot végzett és felmérte a ló állapotát mikor megvettem ez 2 hónapja volt akkor nem talált rajta semmi problémát. Már az első felülésnél is ez volt még hozzá még át se lendült rajta az ember már megindult ezt a szokást abba hagyta szerencsére. Futószáron szépen dolgozik szóra ha ostort lát akkor nem dolgozik. Ha felülsz rá nincs gond vele de ez már lovas függő ha durva a lovas ő is durva lesz. Párommal szó szerint rodeózott mert rugva akarta elindítani. Nagyon érzékeny ló ha finoman bánunk vele együtt működik de ezt a felülést mindig seggbe csípéssel kell végre hajtani és már nagyon kezd elegem lenni.Nincs ötletem mit tegyek ellene. De biztonság kedvéért átnézetem azért újra a lovat.
2020. máj. 1. 23:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Jó ötlet újra átnézetni. Ha nem talál semmit a doki ami baj lehet, akkor valószínűleg nem tisztel. Tegyél kicsit rendet benne mert elfajulhat a dolog amint érzi hogy semminek sincs következménye (tapasztalat, a saját lovam törte szét egy rúgással a vállam)
2020. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bántalmazták korábban :/


Martingállal nem érne hátra

2020. máj. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi az istennyilával "csíp"?! A fullánkjával? 😁
2020. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!