Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló könnyű sodrott...

Sssaszem kérdése:

Ha egy ló könnyű sodrott fajta, az nem lesz annyira lusta, mint a nehéz sodrott lovak?

Figyelt kérdés
Ugye a sodrott lovak gyakran lusták, meg nehezen ugranak be vágtába? Meg eléggé hajtósak?

#Könnyű sodrott
2020. máj. 7. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1, Az adott ló személyisége nem a fajtától függ. Láttam én már halál nyugodt arabot meg idegeskedő shetland pónit is.

2, Ha valaki azt mondja a ló nemugrik vágtába, arról rögtön tudható, hogy sz..r lovas. Én befásult iskolalovakkat is ugrattam már érintésre vágtába gond nélkül, miközben másoknak rúgdosásra se ment ugyanaz a ló, merthogy nem ártana ám érteni is a lovakhoz, ha együtt akarunk velük dolgozni...

2020. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a lustaság inkább képzésbeli hiba. Egy hidegvérűnek is kell vágtáznia, ha ezt kéri tőle a lovas. Nyilván lassabb lesz és rövidebb távot bír, de attól még vágtázik, hisz lóból van. Ha megfelelően dolgozol velük és adsz neki időt, egy hidegvérűnek is megtaníthatod a díjlovas programot vagy ugrathatsz vele 60 centin (az meg már más kérdés, hogy nem megy neki olyan jól, mint egy sportlónak).

Egyébként egy nehéz sodrott is lehet pörgős, rebbenékeny és tüzes, meg a könnyű sodrott is lehet halál nyugodt. Ez az adott egyedtől függ.

2020. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyes válaszoló, miért tudtad beugratni vágtába egy befásult iskolalovat? Az fáj nekem, hogy nem mindenkiből lesz ilyen jó lovas, mint te.
2020. máj. 7. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig lehetne, csak jó oktató hoz, edzőhöz kell járni, meg nem kell félni lovagolni. Sok lovas van, amelyik fél jobban odanyúlni, kicsit határozottabb segítséget adni, mert jajj mi lesz. Az ilyen mimóza lelkűből meg nem lesz jó lovas,mert a lónak vezetője van szüksége.

Sodrink volt, ment mint a távirat, egyáltalán nem volt lusta, se hajtós. A lovardában is van egy sodrit, nagyon szeretem. Megcsinált mindent, ha jól kéred, nagyon szeret dolgozni, de ha megtehető, hogy lazsáljon, akkor kihasználja. Agyon ütni azt se kell ugrik vágtába lépésből és helyből is. Minden csak képzés és hozzáállás kérdése. Egész be lehet finomítani, bármit megtanul, csak nem olyan elegáns tőle egy piaff, mint egy sportlótól.

2020. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!