Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lómasszőr vagy Ló physio...

Lómasszőr vagy Ló physio terapeuta mennyire jó szakma akár itthon akár külföldön?

Figyelt kérdés

Mennyire keresett, mennyire lehet megélni belőle?


(ha valamit rosszul írtam, elnézést)


2020. máj. 11. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a lómasz?
2020. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hol látsz te itt lómaszt?
2020. máj. 11. 11:58
 3/10 A kérdező kommentje:
Még a lócsontkovács is érdekelne.
2020. máj. 11. 11:58
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Jó ok, hülye poén volt. A lómasznak van szőre, az a lómasszőr.

Szerintem nem olyan keresett hogy bármikor bele lehet vágni, de ha befut az ember, akkor lehet belőle valami. Nem olcsó hobbi lovat tartani, és biztos megfizetik aki jó. Jó marketing kérdése szerintem.

2020. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mi kell hozzá hogy kitudjam tanulni?
2020. máj. 11. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer keresgéltem én is ilyen irányban régebben.

Ha jól emlékszem hivatalos, több éves, papírt adó képzések csak külföldön vannak (Ausztria pl.).

Itthon csak a már kitanultak tartanak tanfolyamokat, de én egy pár napos tanfolyamon “képzett” csontkovácsot semmi pénzért nem engednék a lovam közelébe. Ráadásul azzal a papírral, amit ők adnak egy komolyabb helyen körberöhögnek, nem hogy munkát adnak.


Azóta lehet változtak a lehetőségek, bár én még így is jobban bízok egy rendes képzésben külföldön.

2020. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen láttam ezeket a pár napos tanfolyamokat és hát nem is fogtak meg igazán mert eléggé gyérnek tűnnek.


Ahhoz hogy külföldön ezt kitanulhassam mi kell hozzá? Elég egy érettségi?

2020. máj. 11. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Áhh ennek nincs itthon piaca. Max a versenysportban alkalmazzák, de ott se mindenki fizeti meg. Az egy dolog, hogy lovat tartani nem olcsó, mert amúgy nem lenne vészes, ha nem akarná mindenki lehúzni a lovasokat. Ráadásul nagyon sok lovasnak baj van a fejében, mert a 18. márkás alátétre nem sajnálja a pénzt, viszont erre, hogy a lova fizikálisan jól legyen nem ad.

Pedig nem lenne hülyeség. Ezt inkább egy ráépülő képzésnek tudnám elképzelni, pl egy állatorvosi vagy hippológus képzés után, mivel magasszintű anatómiai ismeretek kellenek hozzá, illetve a mozgatórendszer lehetséges betegségeit is tudni kell. Egy barátnőm kutyafiziot végzett, az állatorvosin tartották a képzést, ott is az anatómia nagy hangsúlyt kapott, illetve a kezelési módszerek. Már csak azért is fontos, mert ha valaki nem ért hozzá, nem jól csinál bizonyos fogásokat, többet árt, mint használ.

Ennek külföldön nagyobb piaca van, ott a lovakat mint sportoló jobban megbecsülik, itthon nagyon soknak csak sporteszközként funkcionál.

Ha tényleg érdekel ez a vonal érdemes egy igényfelmérést végezni, hogy mennyire tartják a lovasok mind a versenyzők, mind a hobbisták ezt fontosnak és mennyit áldoznának rá.

2020. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Állatorvosiról már letettem. Nagyon szerettem volna az lenni és még mindig nagyon szeretnék az lenni viszont bármilyen irányba indulok el hogy sikerüljön nem jön össze.

Ezt ott rontottam el hogy nem vettek fel gimibe. Jelenleg nem tanulok bioszt és kémiát és nem is vagyok kitűnő tanuló.

Már elkeseredésemben keresgélek más állatokkal kapcsolatos szakmákat.

2020. máj. 11. 15:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Aha.. Nem tudom kint mik a feltételek, de az tuti, hogy nagyon jól kell beszélni a nyelvet, mert ugye azon tanítják, vizsgáztatnak, szóval érted...

Az a baj, hogy az állatokban nincs nagy biznisz, bár most a kutyakozmetika nagyon megy, kapásból 5 ismerősöm is ezzel foglalkozik. Az állatgondozás nem éri meg, esetleg panziós tartás lehet még érdekes.

2020. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!