Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki számít ténylegesen jó/...

Ki számít ténylegesen jó/ tapasztalt olvasnak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 11. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Csepin Péter
2020. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mamám
2020. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az aki már több éve verseny szinten lovagol.

Aki csak hobbi lovas az nem biztos hogy tapasztalt is.


Én az olyan embert tartom tapasztaltnak aki sok lovat lovagolt már be helyesen vagy esetleg versenyre. Vagy képzésre több lovat is vittek már hozzá és elégedett volt a gazdája.


Bár ezt így nehéz elmagyarázni és nem is igazán megy.

2020. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül a versenyző lovasok a tapasztaltak..

Ismerek nem egy olyat akit a ló visz a pályán de egy normális pata figurát nem tud megcsinalni.. Vagy a 3 patanyomon való hajlításokat mert csak pénzel lökik előre a gyereket a tudás lényegtelen csak versenyezzen..

E mellett a igényes hobbi lovasok körében pedig nagyon sokan tudatosan lovagolják a lovukat, folyamatosan képezik stb.. Ismerek olyat is aki csak hobbi lovas de a lova díjloviba igen csak magas szintű kategóriában mehetne..

Ja és a legtöbb jó belovagló is hobbi lovas mert nem mindig tud 20 ló képzése mellett el menni még versenyre max ha jól meg fizetik érte..


Tapasztalt lovas az aki minél több lovat tud lovagolni élete során (a sajátja mellett is akár) különböző vérmérségletű, nehezen kezelhető lovakat is el tud gond nélkül lovagolni mivel minden ló más így csak úgy szerzel tapasztalatot ha egy ideig lovagolod valamint ha meg van az alap lovagló tudás és edzővel több csikó normális (nem a felülök oszt menjünk) belovaglásánál segítesz addig míg az adott szakág alapjait megtanitod nekik.


Nálunk itt a tenyészetbe így van hogy vagyunk mi a belovaglók (4en) és van aki verseny megy a lovakkal (6 fő)


Tehát akkor én most nem vagyok tapasztalt mert a munkám miatt nem jutok versenyre mert napi 6-8 csíkót lovagolok de aki meg versenyzik tapasztaltnak számít azzal a lóval amit én előtte ki képeztem.. Szóval hadjuk már ezt a versenyzik vagy sem dolgott.. Szerintem több kell a háttérben lévőknek tenni mint aki fel ül a lóra be megy a pályára és ennyi ugyanis hogy ott tudjon teljesíteni a lónak igen csak jó kiképzést kell kapnia.. Nem azt mondom hogy ők se tapasztaltak de csak a pályán mert van nálunk is olyan versenyző aki nem tudná belovagolni a lovat (igaz ő ezt el is ismerte) de pályán jól teljesít ezért van itt.. Szóval ez nem csak ettől függ hanem hogy te mennyire vagy képzett, mennyire tudsz egy adott lóval előre haladni és nem rontod el stb..

2020. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Valamit nagyon félre értettél az írásomban.


Az első mondatom az hogy aki verseny szinten lovagol.

Hobbi lovas is lovagolhat verseny szinten és ehhez nem kell elmennie versenyre.


Illetve a versenyzésnél nem a lis tinikre gondoltam akiknek csak jó ló van a segge a alatt hanem arra aki komolyan tudja mit mikor és miért.


Írtam is hogy nehéz elmagyarázni pontosan mit is takar a tapasztalt lovas mert nagyon sok hobbi lovas azt hiszi hogy mindent tzd mert a lova megy előre és fent marad a hátán. Volt pár ilyen edzőm akik aztán csodálatosan ültek. Felhuzott sarok, lotyogo szár, gornyedt hat es a lo rugdalasaval haladt elore. Es akkor az ilyen ember azt hiszi magarol mindent tud es oktathat is.

Ha meg kerdezel tole valami komolyat es nem valaszol mert nem tudja a valaszt. Azt csunya szemmel nez rad mert a lovat a megfelelo segitsegekkel ugratod vagtaba es meg meg is kerdezi hogy milyen fogassal ugratod vagtaba a lovat. Vagta kozben meg direkt olyat ker toled hogy se egyensulyod se semmid ne legyen. Hosszu kengyelbe oldjam meg hogy egyaltalan ne erjen a seggem a lo hatahoz. Hat kossz. Rajta voltam a lo nyakan konkretan es nyujtott labakkal vagtaztam mig meg nem ijesztette a lovat, direkt kiugrott moge hogy meghajtsa abban a sarokban amibe tudjuk hogy szeret ficankolni es hat persze hogy leestem hisz a lo nyakan voltam kb.

Nesze neked tapasztalt oktató.

2020. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!