Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert nem engedelmeskedik a...

Miert nem engedelmeskedik a lovam?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves heréltem aki 1 éves kora óta van nallunk, par hete lett kiherelve es eddig semmi problema nem volt vele, mindig foglalkozva volt vele, sajnos 1 ev kimaradt mert kollegista voltam de mivel csaladban mindenki foglalkozik lovakkal igy ugyanugy foglalkozva volt vele es mozgatva volt. Kancak kozelebe nem mutatott soha csodorosseget, neha neha viszont probalt csipkedni ugye bar csodor volt de arrol is leszoktattuk es ritka ha probal szemtelenkedni. Miota a virus van az utobbi par hetbe mivel itthon vagyok ismet en foglalkozok vele, belovagolva meg nincs de szepen feltudom kantarozni lehet pucolni labat mosni futoszarazni illetve volt egy kis problema ami miatt a labat faslizni kell mielott dolgozok vele ezt is engedte

Nah 3 napja kezdodott a problema h futoszarazas kozbe ha levegobe csaptam elkezdett rugni amit jateknak vettem de ezutan pedig mar megallt es nem ment a futoszaron ramfordult es agaskodott illetve nekem akart jonni, es egyaltalan nem bantottam elotte csak gondolt egyet es elkezdte csinalni ezt, aztan mar amikor vegig vagtam rajta az sem zavarta ugyanugy megindult felem es ramakart ugrani de nem sunyit egyaltalan csak probal nekem jonni

Ma pedig mar csak lepesbe ment par kort raszoltam h uget es megallt velem szembe nem bantottam neztem ra egy ideig es beszeltem hozza aztan szepen elindult lepesbe de mikor megint raszoltam h uget akkor megint megallt aztan levegobe csaptam egyet es nekem akart jonni ismet es mar ma a faslit is alig engedte h rarakjam harapni akart es elkapta a labat de egyebkent vezeto szaron olyan szepen lehet vezetgetni es egy rossz mozdulata sincs

Nem ertem az egeszet 3 nappal ezelott mindent szepen csinalt es egyszer csak ez lett es oszinten tartok tole mert siman nekem jon es kart csinalhat de ez a problema csak futoszarazas kozbe van amugy boxba siman belehet hozza menni es nem csinal semmit

Erdekelne h mitol lett ez,talan csak megmakacsolta magat, de engem inkabb az foglalkoztat h h tudnam rendbe hozni es mit tegyek?

Valaszokat elore is koszonom


2020. máj. 11. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy fájdalma van, vagy pedig csak rájött hogy lehet veled szórakozni. Szóval már azz csinál amit akar, nincs következménye.

Legyél határozottabb, és a első rossz mozdulatánál szólj rá, majd ha még mindig csinálja a feszkót akkor vágj rá. De egy szakembert is felfogadhatnál, hogy dolgozzon a lóval.

2020. máj. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De van kovetkezmenye neki, lehet kimaradt de azert kapott o mikor sokadjara jott nekem csak ez a baj, hiaba csépelem az ostorral ahol erem semmit nem er, jon ram es nem megy semerre csak felem
2020. máj. 11. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Erősebben is próbáltad?

Nekem volt egy 4 éves ménem, aki egyszer rámágaskodott. Azonnal kapott érte, és azóta sem csinálta.

Szóval ha nem megy erősebben, meg egyből mikor már látod rajta hogy megindulna feléd, akkor hívj hozzáértő embert

2020. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen probaltam erosebben de nem tagitott sot tobbet is utottem neki egymas utan amikor jott felem, es semmit nem ert csak jon akarhova utottem
2020. máj. 12. 00:40
 5/6 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján mindig rosszkor vágsz rá. Már a legelső rossz mozdulatnál oda kell csapni.


Illetve ez két emberes munka lesz.

Egyikőtök futószáraz és ha ágaskodik akkor megrángatja te meg közben hajtod előre az ostorral.


Ráhagytad a dolgot, elég rendesen a fejedre nőtt. Hívj egy szakembert mert balesetet is tud okozni.

2020. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer én is így jártam egy lóval. Tündér módon dolgozott, aztán ő is elkezdtem ezt a hülyeséget, rámkapott. Nem volt szép, ahogy rendezni kellett, de hatásos. Futószáron, ha befordul mögé kellett kerülni és hajtani ostorral, olykor rá kellett csapni, egészen addig játszottuk, míg nem kezdett újra körön menni mindkét kézen. Volt vagy 3-4 alkalom mire elhagyta ezt a dolgot és elfogadta, hogy én vagyok a főnök. Szerszámozáskor, pucoláskor nem volt gondunk, csak futószáron.
2020. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!