Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nézik le sokan a lipicai...

Miért nézik le sokan a lipicai fajtát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg 4 lovam van, egy Lipicai Kanca, egy Lipicai x Arab kanca, egy fríz x lipicai csődör és egy Shetlandi póni.


Elég sok lovas ismerősöm van és a környéken is sok a ló tartó.

Viszont engem állandóan piszkálnak mert szerintük a Lipicai fajta csak egy idióta kocsis ló és Kezelhetetlen... Ezt egyébként egyre több helyen olvasom ( főleg Facebook csoportokban) és hallom is lovas rendezvényeken.

Tény és való, hogy remek kocsisok de kiváló hátas lovak is...

Miért szidják őket ennyien?

Az én Lipicai kancám a világból kivinne, akár kocsi előtt akár a hátán ülve... :/



#fríz #lipicai #Le nézik
2020. máj. 13. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet vannak negatív tapasztalataik, vagy nem tetszik nekik a Lipicai és ezért másoknak is ezt akarják átadni, hogy ne vegyél mert rossz.
2020. máj. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én lipicai lovakon tanultam lovagolni. (Azon a helyen egy-két kivétellel csak lipicaiak voltak.) Én személy szerint nagyon kedveltem őket. Kivétel nélkül mind jó fej volt, pedig két csődör (fedmén) is volt közöttük, ők is teljesen kezelhetőek, együttműködőek voltak, tehát az, amit írsz inkább valami rossz sztereotípia lehet az emberek fejében.
2020. máj. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Idióta kocsis ló?

Akkor miért használnák a bécsi lovasiskolában?

Egy értelmes ló idióta kezében idiótán viselkedik.

2020. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert sokan nem az igazi lipicaikat ismerik.

Nemrég mutatta ismerősöm milyen drága lippeket vett aztán valamelyiknek köze nincs a lipphez. Fakó szín kicsit arabos fejjel aztán nagyon lipicai lehet.


Rengeteg ilyen van mikor a papír nélküli lovakat eladják lipicainak és akkor ha nem azt nyújtja a ló amit várnak tőle akkor mivel "lipicai" így ezt a fajtát hurrogják mikor a lónak nem sok köze van hozzá.


Na meg rengeteg papíros lipp is aztán olyan vékony kis vézna felnőtt korában is mint egy telivér. Na azok nem szépek vagy ha szépek is akkor nem úgy mint egy igazi szép izmolt vaskos lipicai. Ezek a nyurga hosszu nyaku vezna lovak se nyujtjak azt mint egy rendes lipicai amiben van erő is.

2020. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sportlovas vagyok, soha nem vennék magamnak lipicait, de be szoktam segíteni fogatos barátomnak. Két lipicaija van, nagyon jók kocsiba, és ami a legjobb, soha nem betegek vagy sánták.

Nem sportra valók, persze a fogatban pengék, de hobbira nyereg alá teljesen jó.

Azt inkább "lenézem", aki pl. extra származású hannoverit vesz, de csak hétvégén terepezget vele. Minek?

2020. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!